کد خبر: 1076899 A

استاندار اردبیل خبر داد:

استاندار اردبیل از تامین و اختصاص هزار و 100 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل نواحی عمرانی، طرح شبکه آبیاری و زهکشی سد خدا آفرین در محدوده استان خبر داد.

به گزارش ایلنا، اکبر بهنام جو در جلسه بررسی آخرین وضعیت پیشرفت پایاب سد خدا آفرین عنوان کرد: با پیگیری های انجام شده مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان از طریق سازمان برنامه و بودجه کشور و ۶۰۰ میلیارد تومان از محل فروش اراضی سازمان جهاد کشاورزی برای تکمیل این پروژه عظیم تامین شده و باید روند اجرایی آن نیز تسریع شود.

وی با بیان اینکه تاکنون شبکه آبیاری و زهکشی ۵ هزار هکتار از ۳۷ هزار هکتار به بهره برداری رسیده، افزود: ناحیه عمرانی اول با همکاری آب منطقه ای و سازمان جهاد کشاورزی استان به بهره برداری رسیده و ناحیه عمرانی دوم شبکه آبیاری این پروژه با بیش از ۹۲ در صد در حال اجرا است و تا اواخر مردادماه سال جاری حدود ۱۶ هزار هکتار از این شبکه به بهره برداری می رسد.

بهنامجو تصریح کرد: برای تکمیل این پروژه عظیم باید تعداد اکیپ ها افزایش یابد و نحوه اجرا نیز بصورت فشرده انجام شود و همچنین جهت تامین شیرآلات لازم با کارخانه سازنده برنده مناقصه مذاکره شود.

وی با اشاره به اینکه سد خدا آفرین و قیز قلعه‌سی ظرف یک ماه آینده به اتمام می رسد افزود: باید نواحی عمرانی این شبکه ابیاری و زهکشی طبق جدول زمانبدی تا ۳ ماه آینده اجرا شود و اجرای خط برق۱۳۲ نیز با هماهنگی و همکاری شرکت برق منطقه ای به ایستگاه هلی پمپاژ در الویت قرار گیرد.

استاندار اردبیل ادامه داد: بهره برداری از طرح شبکه آبیاری و زهکشی ناحیه عمرانی سوم و ناحیه عمرانی چهارم ظرف مدت ۶ ماه و اتمام نهایی پروژه تا پایان سال جاری انجام می شود.

بهنامجو از عوامل سازمان جهاد کشاورزی و آب منطقه اردبیل خواست همه نواقصات موجود شبکه تامین و همه کارگاه ها تا ظرف ۲ هفته دیگر فعال شوند.

استاندار اردبیل سد خداآفرین اکبر بهنامجو سد خدا آفرین تامین اعتبار سد خداآفرین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر