کد خبر: 1076569 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: تعداد مبتلایان کووید-19 در استان قزوین روند کاهشی پیدا کرده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، پیمان نامدار در ستاد مقابله با کرونای استان قزوین، با اعلام این خبر گفت:  ۳۶ هزار دوز واکسن برای فاز نخست و بخشی از مرحله دوم دریافت کرده ایم و تا پایان روز گذشته ۳۳ هزار و ۱۸۰ نفر علیه کرونا در استان واکسینه شده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین افزود:  روند کاهشی بیماران سرپایی در کل کشور آغاز شده که البته استان قزوین در این زمینه وضعیت بهتری دارد و با شیب بیشتری در حال کاهش است.

نامدار بیان کرد: در حال حاضر از ۱۹۰ بیمار بستری در روز به ۷۳ بستری رسیده ایم و هم اینک ۴۱۱ بیمار در سطح بیمارستان های استان قزوین بستری هستند.

وی با بیان اینکه بیماران بدحال در استان قزوین به ۳۹ بیمار رسیده است و توقع داریم روز به روز این تعداد کاهش یابد، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته چهار فوتی داشته ایم که سه مورد آنها در شهرستان قزوین و یک مورد در شهرستان البرز به ثبت رسیده است.

این مسئول با بیان اینکه نظارت ها و بازدیدها از اصناف به طور بی سابقه ای افزایش یافته است، اظهار کرد: با توجه به همین نظارت ها رشد روزانه بهبود بیماران هم وضعیت خوبی دارد و سعی می کنیم با بهبود روند و رسیدن به ۲۰۰ بیمار بستری، بیمارستان ها را محدود کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: ۲۲۶ هزار تست کرونا در سطح استان قزوین به ثبت رسیده است و در حال حاضر روزانه بیش از ۲ هزار تست در استان قزوین انجام می شود.

وی با بیان اینکه سرعت انجام واکسیناسیون در کشور رو به افزایش است، افزود: این مهم براساس سند ملی واکسیناسیون قرار است طبق فاز بندی مورد نظر انجام شود که تاکنون به درستی انجام شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین اضافه کرد: ۲۸۹ مورد عوارض واکسن در استان به ثبت رسیده که تمامی این عوارض جزئی و خفیف بوده و درد بدن، درد موضعی و تب را شامل می شود.

انتهای پیام/
استان قزوین بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی استان رشد واکسیناسیون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر