کد خبر: 1076557 A

مدیرکل شیلات هرمزگان :

مدیرکل شیلات هرمزگان به همراه معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان، رئیس شیلات شهرستان بندرلنگه و رئیس اداره فنی و مهندسی شیلات هرمزگان از محل پیشنهادی شیلات هرمزگان جهت احداث مرکز بازسازی ذخایر بندرلنگه بازدید کردند.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، عبدالرسول دریایی عنوان کرد: با پیگیری و تلاش شیلات هرمزگان با توجه به نیاز استان مراکز بازسازی ذخایر آبزیان در لنگه، قشم و جاسک در نظر گرفته شده است که در صورت تخصیص محل مناسب، حمایت و تامین اعتبار  روند اجرایی و احداث این مراکز آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت بازسازی ذخایر و حفظ ذخایر ژنتیکی آبزیان، افزود: مراکز بازسازی ذخایر آبزیان ظرفیتی ویژه برای صنعت آبزی پروری و همچنین بازسازی ذخایر آبزیان است.

مدیر کل شیلات استان هرمزگان با اشاره به افزایش فشار بر ذخایر آبزیان در دریا ناشی از افزایش جمعیت و افزایش صید، بازسازی ذخایر را یک ضرورت خواند و ادامه داد: بدون شک تدام صید و صیادی پایدار نیازمند به بازسازی ذخایر آبزیان است.

وی افزایش صید از دریا، افزایش سرانه مصرف آبزیان در کشور،  جبران اثرات برداشت بی رویه از ذخائر ، ایجاد تعادل و توازن در ذخائر واکوسیستم دریایی را از دیگر دلایل و ضرورت های بازسازی ذخایر دانست.

 استان هرمزگان با برخورداری از رتبه اول تولیدات شیلاتی، تنها از یک مرکز بازسازی ذخایر در منطقه کلاهی-میناب برخوردار است و افزایش مراکز بازسازی ذخایر آبزیان برای هرمزگان یک ضرورت است.

 

افزایش جمعیت صنعت معاون هرمزگان فنی و مهندسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر