کد خبر: 1076510 A

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از اتمام تعمیرات یدکش پر قدرت شهید حقگو در محل سرسره تعمیراتی بندر شهید رجایی خبر داد.

به گزارش  ایلنا از بندرعباس، محمدرضا پور‌رجبی اظهار کرد: یدک کش پر قدرت شهید حقگو که به منظور حفظ و تمدید گواهینامه های موسسه رده بندی و انجام تعمیرات اساسی و زیر آبی هفتم اردیبهشت ماه سال جاری بر روی سر سره تعمیراتی بندرشهید رجایی قرار گرفته بود پس از رفع نواقص در روز بیست سوم اردیبهشت و همزمان با عید سعید فطر به آب اندازی و وارد چرخه عملیاتی شد.

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان طول این یدک کش را حدود سی متر، عرض آن را نه متر و چهل سانتی متر،  ارتفاع آن را چهار متر و هشتاد سانتیمتر با آبخور حدود چهار متر و بیست سانتیمتر اعلام کرد.

 وی افزود: این شناور با برخورداری از سیستم مانور موسوم  به زد درایو قادر است به تمام جهات  نیرو وارد کرده ودر عملیات مقابله با آتش، آلودگی و همچنین پهلودهی و جدا سازی  کشتی‌ها ایفای نقش کند.

به گفته پورجبی در سال گذشته ۳۰ فروند شناور با کاربری های مختلف در این اداره کل و دیگر کشتی سازی های استان تعمیر و به ناوگان خدمات دریایی جنوب کشور محلق شدند.

حمل و نقل کشتی بنادر هرمزگان رجایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر