کد خبر: 1076502 A

شهردار اصفهان مطرح کرد؛

شهردار اصفهان گفت: کاهش آلودگی‌های محیطی با تمرکز بر کاهش تولید آلاینده‌های هوا، ارتقای جایگاه ملی و بین‌المللی شهر اصفهان با تمرکز بر توسعه گردشگری، فرهنگ و هنر و افزایش بهره‌وری سرمایه‌های سازمانی سه هدف کلان برنامه اصفهان ۱۴۰۵ است.

به گزارش ایلنا از اصفهان، قدرت الله نوروزی با اشاره ششمین برنامه راهبردی اصفهان اظهار داشت: تحولات عمرانی امروز شهر اصفهان به دلیل حرکت بر اساس برنامه های راهبردی است.

وی با بیان اینکه برنامه راهبردی اصفهان ۱۴۰۵ یک برنامه سنجش پذیر است، تصریح کرد: یعنی برنامه قابل ارزیابی بوده و می‌توان انحراف آن را در مسیر دید و در پایان نیز نتایج آن را مشاهده کرد.

شهردار اصفهان ادامه داد: اتفاقات بزرگی همچون حلقه حفاظتی، خط دو مترو، نمایشگاه بین المللی، سالن گلستان شهدا، تکمیل پروژه های نیمه تمام، همه و همه در نتیجه حرکت بر اساس برنامه بوده است.

نوروزی با بیان اینکه شهرداری از سال ۷۵ برنامه اصفهان +۲۲ را داشته اما از سال ۹۰ برنامه‌های این شهر با نگاه راهبردی تدوین شده است، خاطرنشان کرد: بودجه هزار و چهارصد شهرداری بر اساس برنامه راهبردی اصفهان ۱۴۰۵ تدوین شده چرا که مشکلات شهر آسیب شناسی شده است.

وی با اشاره به مشارکت گروه های مختلف از جمله دانشگاهیان، زنان و مردان، پزشکان و مهندسان و ... در پنج هزار نفر- ساعت برای مشارکت در تدوین این برنامه افزود: این اقدام مسیر شهر را به سمت شکوفایی بزرگی بازکرده است.

شهردار اصفهان به افتتاح پروژه‌های مدیریت پسماند در هفته آینده اشاره کرد و گفت: روزانه از یک هزار تن پسماند جمع آوری شده سطح شهر ۱۰ تا ۳۰ متر مکعب شیرابه تولید می‌شود، شیرابه خطرناک‌ترین عنصری است که می‌تواند سلامت جامعه را برهم بزند از این رو با احداث کانال‌های ایزوله شده شیرابه‌ها با حجم ۳۰ مترمکعب در زمین فرو نمی‌رود و دیگر شاهد آلودگی‌ خاک نیستیم. همچنین دو خط جدید پسماند راه اندازی می شود.

وی تصریح کرد: در برنامه پنج ساله آینده اصفهان به این برنامه‌ها توجه ویژه شده است؛ تا پنج سال آینده حمل و نقل عمومی شهر هوشمند می‌شود و تحولات دیگری رخ می دهد. همچنین تا پنج سال آینده باید رینگ چهارم نیز ساخته شده باشد.

نوروزی تأکید کرد: تا پنج سال آینده بالغ بر ۷۳ هزار میلیارد تومان برنامه و پروژه در این شهر به عنوان شهری جهانی، بین المللی و تاریخی عملیاتی خواهد شد.

ششمین برنامه راهبردی اصفهان با عنوان اصفهان ۱۴۰۵با شعار «اصفهان، شهری زیست‌پذیر و رقابت‌پذیر» با حضور استاندار، شهردار و مدیران استانی و شهری در موزه هنرهای معاصر رونمایی شد.

 

 

اصفهان بهره وری رقابت سرمایه فرهنگ و هنر شهردار اصفهان ایلنا استان اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر