کد خبر: 1076445 A

مدیرکل منابع طبیعی ایلام به ایلنا خبرداد؛

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام علت آتش سوزی سیاه کوه دهلران را رعد و برق اعلام کرد و گفت: این آتش سوزی به طور کامل مهار شد.

رضا احمدی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، در این باره اظهار داشت: علت آتش سوزی در ارتفاعات سیاه کوه دهلران رعد و برق بود که از بعد از ظهر روز بیست و یکم اردیبهشت سالجاری به وقوع پیوست و همان روز کاملا این آتش سوزی خاموش شد. اماچون این آتش سوزی در 3 نقطه رخ داد و منطقه سخره ای و پوشش گیاهی بسیار اندک و با فاصله زیادی دارد. تعدادی از خار و خاشاک و شاخه های خشک دچار حریق شدند که روز بیست و سوم به طور کامل این آتش سوزی اطفاء شد. 

وی افزود: میزان خسارت به دلیل عدم پوشش گیاهی در منطقه اصلا قابل برآورد نبود. و تصاویری که در فضای مجازی دست به دست می چرخید مربوط به این آتش سوزی نبوده و با پی گیری های پلیس فتا مشخص شد این عکس ها متعلق به یک آتش سوزی در استانی دیگر در 3 سال گذشته بوده است.

احمدی با بیان اینکه در این حادثه آتش سوزی از همان ابتدا در منطقه حضور داشته ام، ادامه داد: در اصفاء این آتش سوزی از نیروهای منابع طبیعی، بسیجی و دوست داران طبیعت استان ایلام و با استفاده از تجهیزات دمنده خاموش شد. 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام اضافه کرد:  شهرستان دهلران هم مرز استان خوزستان و کشور عراق است. پوشش جنگلی سیاه کوه در این شهرستان بسیار اندک بوده و بیشتر در بخش هایی در مناطق میمه و زرین آباد بسیار انبوه است. ولی سیاه کوه به دلیل قرار گرفتن در شمال شرق شهرستان دهلران بسیار سنگلاخی و با پوشش گیاهی اندک است.

وی گفت: به عنوان یک مسئول برای حتی یک برگ درخت در استان ایلام ارزش قائلم  و اجازه نمی دهیم هیچ کسی به طبیعت این استان آسیب برساند.

احمدی در پایان افزود: با پهباد تا شعاع 20 کیلومتری از آتش سوزی سیاه کوه دهلران را بررسی کرده ایم که خوشبختانه هیچ مشکلی برای دیگر مناطق کوهستانی به وجود نیامده است.         

آتش سوزی رعد و برق منابع طبیعی ایلام استان ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر