کد خبر: 1076381 A

معاون میراث فرهنگی استان قزوین خبرداد:

معاون اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین از ثبت نام ۷۰ هنرمند صنایع دستی قزوین در ششمین دوره داوری مهر ملی اصالت متقاضی دریافت این نشان خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، سید میثم حصاری  با اعلام این خبر گفت: هنرمندان صنایع دستی قزوین تا پایان تیرماه برای شرکت در این دوره از داوری مهر ملی اصالت صنایع دستی فرصت دارند.

معاون اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: هنرمندان در این رویداد آثار خود را به معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی تحویل می دهند و پس از داوری استانی، آثار واجد شرایط برای داوری و ارزیابی کشوری به وزارتخانه ارسال می شوند و در صورت تایید داوران کشوری مهر ملی اصالت دریافت می کنند.

حصاری اظهار کرد: توجه به بسته بندی مناسب صنایع دستی از جمله شرایط دریافت مهر ملی اصالت در این دوره از داوری است.

این مسئول با بیان اینکه داوری مهر ملی اصالت هر ۲ سال یکبار از سوی اداره کل آموزش و ترویج معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی برگزار می شود، گفت: ارتقای کیفیت و خلاقیت در تولید صنایع دستی از جمله اهداف برگزاری رویداد داوری مهر اصالت به شمار می رود.

حصاری یادآور شد: تاکنون ۲ هزار و ۹۲۸ اثر از هنرمندان صنایع دستی کشور نشان مهر ملی اصالت را دریافت کرده اند.

وی همچنین با اشاره به پیش رو بودن هفته صنایع دستی در خرداد ماه، گفت: اگر در شرایط مساعدی از حیث کرونا قرار بگیریم امکان برگزاری کارگاه های زنده یا نمایشگاه صنایع دستی را خواهیم داشت در غیر این صورت برنامه های مربوط به این مناسبت در فضای مجازی برگزار خواهد شد.

استان قزوین صنایع دستی فضای مجازی گردشگری و صنایع دستی معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر