کد خبر: 1076353 A

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین خبر داد:

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین گفت: کپسول اکسیژن، صندلی چرخدار و تخت از تجهیزات پزشکی است که با کمک خیران و به صورت امانت در اختیار بیماران کرونایی قرار می گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، حسن آصفی با اعلام این خبر گفت: هلال احمر با کمک خیران و داوطلبان تلاش می‌کند در روز‌های سخت کرونایی در کنار هم استانی‌هایی باشد که درگیر بیماری کرونا شده اند به همین جهت گام های بلندی را برای تکمیل تجهیزات پزشکی شعب جمعیت هلال احمر و خدمات رسانی بهتر به شهروندان برداشته شده است.

 مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قزوین افزود: کپسول اکسیژن، صندلی چرخدار و تخت از جمله تجهیزات پزشکی است که با کمک خیران تهیه شده و به صورت امانی در اختیار بیماران قرار می گیرد.

 آصفی اضافه کرد: روزانه نزدیک به ۱۴۰ تا ۱۵۰ کپسول به صورت سیار در اختیار مردم قرار می گیرد که کمکی موثر به دانشگاه علوم پزشکی و مراکز درمانی استان در زمان اوج گیری بیماری کرونا است.

وی گفت: با توجه به استقرار بالگرد امداد و نجات در استان مقرر شده است که فرمانداری ها پیش بینی لازم برای پد فرود بالگرد را با بودجه مدیریت بحران داشته باشند تا در هنگام نیاز به بالگرد مشکلی در پرواز و فرود آن نداشته باشیم.

این مسئول با اشاره به تجهیز استان به یک فروند بالگرد، افزود: سال گذشته بالگرد امداد و نجات استان ۳۰ پرواز داشت و هر پرواز آن، نجات جان یک انسان بود چون در شرایط خیلی خاص پرواز می کند.

آصفی خاطرنشان کرد: هلال احمر استان قزوین با ۱۲۰ کپسول اکسیژن و ۱۵ اکسیژن ساز در خدمت هم استانی‌های درگیری ویروس کروناست و تا حد امکان این خدمات به بیمارانی اهدا می‌شود که باید برای ادامه روند درمان بیماری کرونا در منزل بستری شوند.

 

امداد و نجات تجهیزات پزشکی جمعیت هلال احمر استان درمان بیماری مراکز درمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر