کد خبر: 1076323 A

با حضور مدیران شهری مشهد؛

امروز همزمان با ۲۵ اردیبهشت روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی، پروژه اتصال جلوخان آرامگاه فردوسی به مقبره هارونیه افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، خلیل الله کاظمی معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد در حاشیه این مراسم که با حضور محمد رضا کلائی شهردار مشهد، رئیس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد برگزار شد، گفت: پروژه اتصال جلوخان فردوسی به هارونیه در اول بهمن ماه سال گذشته با برنامه زمانبندی ۱۱۵ روزه و با هدف زیباسازی و ساماندهی پیاده رو، بهسازی فضای سبز موجود، محوطه سازی و بهسازی محوطه مرکز صنایع دستی، پوشش محوطه حدفاصل مرکز صنایع دستی تا شروع فضای سبز با گراویه، ترمیم و بهسازی دیواره سنگی میراث فرهنگی حدفاصل جلوخان آرامگاه فردوسی تا هارونیه شروع به کار کرد.

وی اضافه کرد: این پروژه به طول ٧٠٠ متر شامل عملیات جدول کاری به طول ٥٠٠٠ متر، کف سازی با تایل بتنی ١٠٥٠٠ مترمربع، ساخت و نصب نیمکت فلزی ٥٨ عدد، تهیه و نصب ٤٤ عدد سطل زباله و ٩٠ عدد پایه چراغ، ٤٠٠٠ مترمربع اجرای فضای سبز و آماده سازی فضای رویداد به میزان پنج هزار متر مربع است.

وی ادامه داد: این پروژه پس از بهسازی جلوخان فردوسی و اتصال جلوخان به کهن دژ توسط سازمان عمران شهرداری مشهد انجام شده است.

محمدرضا کلائی شهردار مشهد نیز، در این مراسم گفت: حضور جمع زیادی از اعضای شورای شهر در این مراسم نشان اهمیت این محدوده برای آنهاست، توس و آرامگاه فردوسی میراث ماندگاری است که می‌خواهیم سامان پیدا کند.

به گفته وی، علاقه‌مندان به فردوسی در طول روز به اینجا می‌آیند و این محدوده پاتوق شده است.

شهردار مشهد افزود: نمی‌خواهیم کارگاه‌های سازمان عمران را از توس جمع کنیم و هنوز در نقطه روبرو باید فعالیت کنیم. عمران در توس ادامه دارد هرچند اقداماتی خارج از وظیفه شهرداری است.

جدول حمل و نقل و ترافیک شهرداری شهرداری فضای سبز مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر