کد خبر: 1076314 A

معاون مسکن و ساختمان استان زنجان تاکید کرد:

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان، گفت: تنظیم وکالتنامه و خرید و فروش فیش‌ زمین‌های خارج از محدوده شهری ممنوع است.

به گزارش ایلنا از زنجان، مسعود شاهین فر با اشاره به ممنوعیت تنظیم وکالتنامه و خرید و فروش فیش‌ زمین‌های خارج از محدوده شهری زنجان، گفت: برخی اراضی متعلق به تعاونی‌ها مسکن که در خارج از محدوده شهری و واقع در حریم شهر زنجان قرار دارند از سوی برخی افراد سود جو مورد معامله قرار می‌گیرند.

شاهین فر، با بیان اینکه این تعاونی‌های مسکونی در سال‌های گذشته به صورت غیرقانونی اقدام به صدور و تکثیر فیش سهام کرده‌اند، افزود: خرید و فروش و تغییر نام در دفتر تعاونی مبتنی بر ضابطه و اصول نبوده و برابر اطلاعات واصله برخی از آنها به صورت مداوم همچنان به تکثیر ادامه می‌دهند.

وی، یادآورشد: به منظور پیشگیری از وقوع جرم و محدود کردن بازار دلالی افراد سودجو دستور ممنوعیت تنظیم وکالتنامه در باره فیش‌های مربوط صادر شده است.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان، در پایان  تصریح کرد: ضروری است سر دفترداران و دفتر یاران در استان از تنظیم هر گونه صلح نامه و وکالتنامه‌های بلاعزل درباره فیش زمین‌های مربوط به شرکت‌های تعاونی مسکن زنجان و ثبت تراکنش در این حوزه خودداری کنند.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان /مسعود ش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر