کد خبر: 1076193 A

پایان تدوین فیلم کوتاه کارگردان شیرازی ؛

فیلم کوتاه «ریورس _ Reverse» آماده ارسال به جشنواره های داخلی و بین المللی شد.

به گزارش ایلنا،  این فیلم کوتاه که در فرودین ماهِ سال ۱۴۰۰ مراحل تولید را آغاز کرده بود در اردیبهشت ماه تدوین آن به پایان رسیده و در اولین تورنومنت خود، به جشنواره ی  آب و انرژی یونسکو ارسال شد.

مسیحارحیمی که پیش از این در جشنواره شهرهای جدید کشور موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم برای مستند«توفکر یک سقفم» شده بود، درباره فیلم جدید خود با عنوان «Reverse» ، گفت: انسان پیش از زندگی در شهر، در طبیعت می زیسته است؛ اما درحال حاضر زمین در اختیار بشر است و تاثیر او بر طبیعت به طور نامتناسبی بالاست.

این کارگردان شیرازی ادامه داد: انسان ها از طبیعت برای فعالیت های تفریحی و اقتصادی بهره می برند؛ در واقع استفاده از منابع طبیعی برای استفاده های صنعتی موجب شده مساحت جنگل ها و آب های زمینی کاهش چشم گیری داشته باشد که این امر سبب از بین رفتن طبیعت و گونه های گیاهی و حیوانی می شود.

وی ادامه داد:توسعه تکنولوژی میان نژاد بشر، بهره برداری عظیم تری از منابع طبیعی را فراهم کرده اما حرص و طمع آدمی نباید ما را از بسیاری مسائل که در کمبود منابع طبیعی به وجود می آید، غافل کند.

رحیمی  با قدردانی از محمدناصریراد و اسماعیل پرویزی که درکنار تیم، از هر گونه راهنمایی و کمک دریغ نمی‌کنند، عنوان کرد:  از دیگر اعضای گروه نیز که خودجوشانه نهایتِ تلاششان را به کار می گیرند تا به زودی شاهد پیشرفت یکدیگر باشند، تشکر می کنم.

این هنرمند شیرازی افزود: گروه هنری هشگینکمان با تیم های مختلف در رشته های هنری فعالیت شان را منسجم تر کرده و موسسه ی «هنرآفرینان فردای پارس» را تشکیل داده تا با فعالیت های روز افزون شاهدِ ارتقاء سطحِ فیلمسازی شهرمان باشیم.

مسیحا رحیمی کارگردان این فیلم و مدیر گروه هشگینکمان  در بدو شروع فعالیت های تیمی سه فیلم کوتاه (رنگآبی، انسان خردمند و اُوروبروس) را با اعضای این گروه تولید کرده که هم اکنون آماده حضور در جشنواره ها است.

دیگر عوامل این فیلم عبارتند از: مشاور و تدوینگر: محمدناصریراد، تصویربردار: اسماعیل پرویزی، صدابردار: مهدی فلامرزی، و با کمک اعضای گروه هشگینکمان:علیرضاشهسواری فرد، لعیارحیمی، ملیناسیرتبخش، حسن ابراهیمی نژاد، محمدزارع، حامد ارشادی و ...

 

 

انرژی زمین طبیعت منابع طبیعی یونسکو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر