کد خبر: 1075565 A

جانشین ستاد کرونا قزوین:

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا قزوین گفت: در هفته‌های گذشته شاهد کاهش شیوع ویروس و خارج شدن از وضعیت قرمز بودیم اما اگر دوباره شاهد عادی انگاری و کم توجهی به شیوه نامه‌های بهداشتی باشیم این وضعیت شکننده بوده و به سرعت به وضعیت قبلی بازخواهیم گشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، منوچهر حبیبی با اشاره به وضعیت کرونا در استان گفت: دورهمی‌ها و مسافرت در تعطیلات عید فطر خطر جدی ورود به پیک پنجم کرونا را به همراه دارد و لازم است شهروندان در این ایام با هدف حفظ سلامت خود و پیشگیری از کرونا، بستگان و دوستان و آشنایان به جای رفتن به میهمانی و دید و بازدید از طریق فضای مجازی به یکدیگر تبریک بگویند.

جانشین ستاد کرونا قزوین ادامه داد: در تعطیلات پیش رو سفر کردن ممنوع بوده و برای متخلفین جریمه یک میلیونی اعمال می‌شود، سفر رفتن در این شرایط نیز به معنای به خطر انداختن سلامت خود و خانواده است.

وی ابراز کرد: نماز عید فطر نیز با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در فضای باز برگزار می‌شود و افراد نمازگزار باید مهر و زیرانداز شخصی به همراه داشته باشند.

حبیبی افزود: با اعمال محدودیت‌های شدید کرونایی در هفته‌های گذشته شاهد کاهش شیوع ویروس و خارج شدن از وضعیت قرمز بودیم اما اگر دوباره شاهد عادی انگاری و کم توجهی به شیوه نامه‌های بهداشتی باشیم این وضعیت شکننده بوده و به سرعت به وضعیت قبلی بازخواهیم گشت.

این مسئول عنوان کرد: محدودیت ترددهای شبانه همچنان برقرار است و پلیس و دوربین‌های نظارتی خودروهای خاطی را جریمه خواهند کرد.

حبیبی گفت: واکسیناسیون افراد و گروه‌های سنی پرخطر امیدوارکننده بوده و امیدواریم با گسترش واکسیناسیون طی ماه‌های آتی به توان در راستای مهار کرونا اقدامات مناسبی انجام داد.

تعطیلات عید فطر واکسیناسیون ویروس دید و بازدید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر