کد خبر: 1075550 A

رئیس پلیس فتا استان خبرداد:

رئیس پلیس فتا استان قزوین گفت: مجرمین سایبری با ارسال پیام در شبکه‌های اجتماعی و یا ارسال پیامک (SMS) و قرار دادن لینک جعلی ورود یا نصب نرم افزار ابلاغ الکترونیک افراد را به درگاه‌های جعلی هدایت و در ازای دریافت مبالغ اندک برای فعالسازی نرم افزار، اطلاعات حساب را سرقت و اقدام به خالی کردن حساب می‌کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، سرهنگ محمدعلی فرهودی با اشاره به جرائم سایبری گفت: پرونده‌های متعددی با موضوع سرقت از حساب بانکی افراد از سوی دادسرا به پلیس فتا ارجاع داده می‌شود که اکثر شکات پیامک‌هایی را با مضامین مشاهده ابلاغیه، نصب نرم افزار موبایلی ابلاغ الکترونیک (ثنا) و موضوعات مشابه دریافت کرده‌اند که نقطه اشتراک همه این پروندها، سرقت اطلاعات حساب و برداشت غیرمجاز وجه بوده است.

رئیس پلیس فتا استان قزوین ادامه داد: شرایط فعلی کرونا در کشور و تعطیلات دنباله‌دار ادارات در شهر‌های مختلف کشور باعث کاهش مراجعات حضوری و افزایش تمایل افراد به استفاده از خدمات آنلاین شده که مشاهده ابلاغیه‌های الکترونیک یکی از بیشترین موارد استفاده از خدمات آنلاین در بستر فضای مجازی است.

وی ابراز کرد: مجرمین سایبری با ارسال پیام در شبکه‌های اجتماعی و یا ارسال پیامک (SMS) و قرار دادن لینک جعلی ورود یا نصب نرم افزار ابلاغ الکترونیک افراد را به درگاه‌های جعلی هدایت و در ازای دریافت مبالغ اندک برای فعال سازی نرم افزار، اطلاعات حساب را سرقت و اقدام به خالی کردن حساب می‌کنند.

این مسئول عنوان کرد: به هیچ عنوان نرم افزار‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی برایتان ارسال می‌شود یا در گروه‌ها و کانال‌ها قرار داده شده را نصب نکنید و نرم افزار‌ها را صرفا از منابع معتبر و تایید شده دانلود کنید.

وی اضافه کرد: همچنین از ورود به لینک‌های ارسال شده توسط افراد ناشناس نیز خودداری کنید.

فرهودی گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مواجهه با موارد مشابه مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir با ما در میان بگذارند.

الکترونیک پیامک سرقت فتا نرم افزار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر