کد خبر: 1075497 A

مدیر کل انتقال خون استان:

مدیر کل انتقال خون گیلان با اشاره به ورود به فصل بهار و افزایش بیماری فاویسم در استان، گفت: نیازمند اهدای همه گروه های خونی در گیلان هستیم.

به گزارش ایلنا از رشت، بابک پاکدل با اشاره به اینکه استان گیلان همیشه با ورود به فصل بهار و افزایش مصرف باقلا با احتمال ابتلای افراد به بیماری فاویسم مواجه می‌شود، اظهار کرد: از این رو نیازمندی به همه گروه‌های خونی در این فصل افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین راه درمان بیماران مبتلا به فاویسم تزریق خون است، گفت: به همین دلیل از همه شهروندان نیکوکار و خیر گیلانی درخواست می‌شود با مراجعه به پایگاه‌های انتقال خون در امر خداپسندانه اهدای خون مشارکت داشته باشند.

مدیر کل انتقال خون گیلان با اشاره به اینکه در همه مراکز و پایگاه‌های انتقال خون گیلان دستورالعمل‌های بهداشتی به شدت اجرا می‌شود، افزود: اهداکنندگان خون برای مراجعه به این مراکز هیچ نگرانی نداشته باشند.

وی ادامه داد: از همه اهداکنندگان مستمر و همچنین اهدا کنندگان بار اولی که باید در فراینده مستمر ورود کنند به پایگاه‌های انتقال خون برای اهدای خود مراجعه کنند.

پاکدل اضافه کرد: در مراکز انتقال خون شهرهای لاهیجان و رشت آماده دریافت خون اهداکنندگان در دو نوبت صبح و عصر بوده اما بقیه پایگاه‌ها تنها در شیفت صبح دایر هستند.

استان گیلان انتقال خون درمان گیلان لاهیجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر