کد خبر: 1075392 A

هاشمی خواستار شد؛

مدیرعامل انجمن دیابت آذربایجان شرقی خواستار قرارگیری دیابتی‌ها در اولویت تزریق واکسن کرونا، شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، هاشم هاشمی آذریان در گفت‌وگو با خبرنگاران، در خصوص فعالیت این انجمن در حوزه خدمت رسانی به افراد دیابتی، گفت: ۹۰ درصد فعالیت‌های انجمن دیابت استان بر پایه آموزش است و در کنار آن، در راستای تامین انسولین موردنیاز برای افرادی که هیچگونه امکان تامین این دارو را ندارند، اقدام می‌کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط کرونایی و وضعیت اقتصادی نابسامان جامعه، طی یک سال گذشته اقدام به ارائه کمک‌های نقدی و غیرنقدی از جمله ملزومات بهداشتی مثل ماسک و موادضدعفونی به بیماران دیابتی عضو انجمن کرده‌ایم و این کمک‌ها هنوز هم ادامه خواهد داشت.

وی در خصوص احتمال تزریق واکسن کرونا به بیماران دیابتی، اظهار کرد: متاسفانه تاکنون این قشر آسیب پذیر کرونا در اولویت تزریق واکسن قرار نگرفته‌اند، اما امیدواریم که در روزهای آتی واکسیناسیون کرونایی این افراد نیز انجام بگیرد. زیرا یک بیمار دیابتی ۶۰ ساله با مشکلات زمینه‌ای که حتی در تامین انسولین خود در مضیقه قرار دارد، باید در اولویت واکسیناسیون باشد.

هاشمی با اشاره به عضویت تقریبی ۲۵ هزار بیمار دیابتی استان در این انجمن که بیش از دو سوم این افراد در تبریز مستقر هستند، افزود: اما با توجه به اطلاع رسانی و ارائه آموزش‌های لازم در خصوص بیماری کرونا به بیماران دیابتی، تعداد مبتلایان و فوتی‌های اعضای انجمن دیابت نسبتا کمتر بوده است و اغلب مبتلایان کرونایی دیابتی عضو انجمن پس از ابتلا به بهبودی کامل رسیده‌اند.

آذربایجان شرقی خدمت رسانی دارو ماسک مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر