کد خبر: 1075382 A

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: روند نزولی تعداد مبتلایان به کرونا به کندی پیش می‌رود، اما وضعیت شکننده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، هنوز از موج چهارم کرونا و تجربه مرگ و میر حدود ۵۰۰ نفری در روز عبور نکرده‌ایم که با نزدیک شدن تعطیلات عید فطر دوباره زنگ خطر به صدا درآمد و مسوولان حوزه بهداشت و درمان از سفر در تعطیلات عید فطر ابراز نگرانی می‌کنند.

سفر‌هایی که آمار مرگ و میر کرونا را از حدود ۷۰ نفر در روز در قبل از تعطیلات عید نوروز به ۴۹۶ مورد مرگ و میر در ششم اردیبهشت ماه رساند این بار می‌تواند اوضاع را بدتر کند، زیرا هنوز از موج چهارم عبور نکرده‌ایم و وضعیت همچنان متغیر و شکننده است.

از این رو در آخرین جلسه کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا در این هفته  که با حضور رئیس جمهور تشکیل شد مقرر گردید تمامی سفر‌ها در سراسر کشور در همه رنگ‌بندی‌ها از ساعت ۱۲ ظهر روز سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت تا ساعت ۱۲ ظهر روز شنبه ۲۵ اردیبهشت مصادف با تعطیلات عید سعید فطر ممنوع و تمام راه‌های ارتباطی ورودی و خروجی استان‌ها مسدود و تردد ممنوع باشد.

طبق این مصوبه سفر با خودرو‌های شخصی ممنوع شد، اما سفر‌های هوایی و ریلی همچنان برقرار است و مردم برای حفظ جان خود و کمک به کادر درمان که این روز‌ها در شرایط سختی قرار دارند باید از هرگونه سفر و تردد غیرضروری پرهیز کنند تا با سرعت گرفتن روند واکسیناسیون و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی دیگر موج تازه‌ای از کرونا را تجربه نکنیم.

سرهنگ حسین میش‌مست رئیس پلیس راه خراسان رضوی گفت: جریمه ورود به شهر‌های قرمز کرونایی ۱۰ میلیون ریال و جریمه ورود به شهر‌های نارنجی و زرد پنج میلیون ریال است.

سرهنگ حمیدرضا دهنوی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی نیز گفت: شهر‌های طرقبه، شاندیز و گلبهار در چارچوب اجرای مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر ممنوعیت رفت و آمد بین‌شهری خودروها، جزء محدوده کلان‌شهر مشهد محسوب شده‌اند.

او افزود: بر این اساس رفت و آمد خودرو‌های شهروندان مشهدی در فاصله زمانی ممنوعیت تعیین شده یعنی ۲۱ تا ۲۵ اردیبهشت ماه جاری بین شهر‌های مشهد، طرقبه، شاندیز، گلبهار و بالعکس منع قانونی ندارد و آزاد است.

خراسان رضوی دانشگاه علوم پزشکی درمان عید نوروز مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر