کد خبر: 1075356 A

در سال جاری صورت می‌گیرد؛

مدیرکل استاندارد استان قزوین گفت: در سال جاری ۲ هزار و ۳۰۰ نازل موجود در جایگاه‌های سوخت مایع و ۱۸۵ دستگاه نازل موجود در جایگاه‌های سوخت سی ان جی قزوین مورد آزمون استاندارد قرار می‌گیرند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، سیروس صارمی با اشاره به سنجش نازل‌های جایگاه‌های سوخت مایع استان گفت: در سال جاری ۲ هزار و ۳۰۰ نازل موجود در جایگاه‌های سوخت مایع استان از سوی کارشناسان این دستگاه آزمون می‌شوند؛ همچنین ۱۸۵ دستگاه نازل موجود در جایگاه‌های سوخت سی ان جی قزوین نیز مورد آزمون قرار می‌گیرند.

مدیرکل استاندارد استان قزوین ادامه داد: آزمون نازل‌های مستقر در جایگاه‌های سوخت مایع و سی ان جی هرساله از سوی اداره کل استاندارد انجام می‌شود و هدف از این اقدام ارزیابی صحت عملکرد کمی و کیفی و بررسی ایمنی نازل‌ها است.

وی ابراز کرد: نازل‌ها پس از آزمون استاندارد اگر دارای نقص فنی باشند پلمب شده و تا رفع اصلاح اجازه بهره‌برداری از آن‌ها داده نمی‌شود.

این مسئول ادامه داد: پیش بینی شده ۵۵۰ مورد آزمون نیز برای باسکول وسایل نقلیه چرخ دار جاده‌ای انجام شود؛ همچنین آزمون چهار هزار مورد وسایل توزین و سنجش در داد و ستدهای عمومی شامل ترازوهای موجود در فروشگاه‌ها و اصناف نیز اجرا می‌شود.

صارمی گفت: آزمون وسایل توزین و سنجش با هدف رعایت حقوق مصرف کنندگان و جلوگیری از کم فروشی احتمالی به شکل دوره‌ای انجام و ترازوهای معیوب و دارای نقص پلمب می‌شوند و تا رفع نقص اجازه فعالیت نخواهند داشت.

استاندارد جاده وسایل نقلیه استاندارد استان قزوین اداره کل استاندارد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر