کد خبر: 1075345 A

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قزوین:

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قزوین گفت: مشمولان بیمه بیکاری در صورت تقاضا برای بازگشت به کار آموزش‌های مهارتی متناسب با شغل خود را دریافت می‌کنند که شامل رشته‌های فنی و حرفه‌ای مورد نیاز اصناف و صنایع است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، محسن مددی گفت: آموزش فنی و حرفه‌ای استان در سال جاری برنامه ریزی کرده تا هفت هزار نفر ساعت آموزش‌های مهارتی را در رشته‌های مختلف فنی و حرفه‌ای به مشمولان بیمه بیکاری در استان ارائه کند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قزوین ادامه داد: مشمولان بیمه بیکاری در صورت تقاضا برای بازگشت به کار آموزش‌های مهارتی متناسب با شغل خود را دریافت می‌کنند که شامل رشته‌های فنی و حرفه‌ای مورد نیاز اصناف و صنایع است.

وی اظهار کرد: با توجه به تداوم شیوع ویروس کرونا تلاش داریم تا دوره‌های آموزش مهارتی را برای مشمولان بیمه بیکاری در فضای مجازی برگزار کنیم.

این مسئول ادامه داد: در برخی رشته‌ها امکان برگزاری دوره‌های برخط (آنلاین) در فضای مجازی وجود ندارد به همین دلیل، این دوره‌ها با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و شیوه نامه‌های بهداشتی و با حداقل ظرفیت برگزار خواهند شد تا سلامت متقاضیان و هنرجویان به خطر نیفتد.

مددی گفت: مهارت آموزی در افزایش شانس حضور در بازار کار دارای اهمیت است و با برگزاری این دوره‌ها به افرادی که از کار بیکار شده‌اند کمک می‌کنیم تا با یادگیری مهارت و حرفه جدید و افزایش توانمندی‌های شغلی خود بار دیگر به بازار کار بازگردند.

استان قزوین بیکاری سلامت فضای مجازی فنی و حرفه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر