کد خبر: 1075291 A

در حاشیه دیدار رئیس کل دادگستری فارس از کانون اصلاح و تربیت شیراز، ۲۲ محکوم نوجوان به کمیسیون عفو و بخشودگی استان معرفی شدند.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل زندان‌های استان فارس در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان و در آستانه عید سعید فطر رئیس کل دادگستری استان فارس و مدیرکل صداو سیمای مرکز فارس با حضور در جمع ممدجویان کانون اصلاح و تربیت شیراز ضمن دیدار از بخش‌های مختلف آموزشی، فرهنگی و ورزشی این مرکز و دیدار با مددجویان کودک و نوجوان در جریان طرح اعتکاف پایانی ماه مبارک رمضان قرار گرفتند.

در این طرح که به صورت کشوری در زندان‌های سراسر کشور اجرا می‌شود یک هزار و سی نفر از زندانیان زندان‌های استان فارس شرکت کرده‌اند. 

رئیس کل دادگستری فارس در حاشیه این دیدار با بیان اینکه اعتکاف، یکی از سنت‌های حسنه و از مستحبات است که موجب نیل به قرب الهی می‌شود، گفت: برگزاری این طرح اثرات و بازخوردهای ارزشمند معنوی و اخلاقی برای زندانیان در پی داشته است .

حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی افزود: اعتکاف در زندان‌ها با حضور زندانیان مشتاق برگزار می‌شود و این برنامه معنوی جلوه‌های زیبای ارتباط با خدا و دوری از تعلقات دنیوی و تربیت و تهذیب نفس است. 

وی بیان کرد: در طرح اعتکاف زندانیان اجرای برنامه‌های مختلف جزء خوانی قرآن کریم و محافل انس با قرآن، مسابقات کتابخوانی، مداحی، توزیع افطاری و سحری ویژه زندانیان، مناجات خوانی ادعیه کمیل و مناجات امیرالمومنین، گروه‌های سرود و تئاتر، دعوت از سخنرانان و مداحان مطرح و ایجاد حلقه‌های مباحث اعتقادی در دستور کار قرار گرفت.

زندان قرآن کریم کانون اصلاح و تربیت رییس کل دادگستری رئیس کل دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر