کد خبر: 1075018 A

مدیر کل انتخابات استانداری قزوین:

مدیر کل انتخابات و تقسیمات سیاسی استانداری قزوین گفت: چهار هزار و ۷۱۶ نفر در ۶۱۹ روستای استان در انتخابات شوراهای اسلامی استان ثبت نام کرده اند که صلاحیت ۹۵ درصد آنها تایید شده اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، اسدالله حمزه ای با اعلام این خبر گفت: چهار هزار و ۷۱۶ نفر در ۶۱۹ روستای استان در انتخابات شوراهای اسلامی استان ثبت نام کرده اند که صلاحیت ۹۵ درصد آنها تایید شده که تاکنون از این تعداد ثبت نام کنندگان ۴۳ نفر انصراف داده اند و ۲۰۵ نفر در هیات اجرایی استان نتوانستند صلاحیت خود را احراز کنند.

مدیر کل انتخابات و تقسیمات سیاسی استانداری قزوین افزود: با توجه به تایید صلاحیت صورت گرفته، پرونده ها در اختیار هیات های نظارت قرار گرفته تا به نامزدها اطلاع رسانی صورت گیرد.

حمزه ای با اشاره به آخرین روند رسیدگی به شوراهای اسلامی شهرهای استان، گفت: امروز آخرین روز رسیدگی به پرونده های متقاضیان در هیات های نظارت است و از فردا نتیجه تایید یا رد به ستاد انتخابات استان و سپس فرمانداری ها داده می شود تا فرمانداران ظرف چهار روز به متقاضیان اطلاع دهند.

وی افزود: پیش از این تنها داوطلبان در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر می توانستند اعتراض خود را به هیات نظارت کشور در مجلس شورای اسلامی تقدیم کنند که از دیروز با مصوبه مجلس شورای اسلامی، تمامی ۲۸ شهر استان می توانند شکایت و اعتراض خود را به هیات نظارت استان تقدیم کنند تا در تهران رسیدگی شود.

وی گفت: داوطلبان از فردا به مدت چهار روز وقت اعتراض دارند که اعتراض آنها طی ۱۰ روز در هیات نظارت مجلس شورای اسلامی رسیدگی می شود.

این مسئول افزود: ۹۶۴ نفر ثبت نام کننده در انتخابات شوراهای اسلامی شهرها در استان داریم و ستاد پیشگیری از جرایم دادگستری می تواند با صدور پیامک های هشدار و تذکر از بروز تخلفات انتخاباتی جلوگیری کند.

انتخابات انتخابات شوراهای اسلامی پیامک مجلس شورای اسلامی دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر