کد خبر: 1074918 A

جانشین ستاد مقابله با کرونا استان خبر داد:

جانشین ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین گفت: لازم است ۲ پایگاه تزریق واکسن خودرویی راه اندازی شود تا کسانی که امکان پیاده شدن از خودرو را ندارند داخل خودرو تزریق واکسن انجام دهند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، منوچهر حبیبی روز سه شنبه در جلسه کمیته واکسیناسیون کرونا، با اعلام این خبر گفت:  ۱۸ پایگاه با ۶۰ تیم برای واکسیناسیون کرونا در قزوین فعالیت می‌کنند و تاکنون ۲۸ هزار نفر در استان واکسن این ویروس را دریافت کرده‌اند.

جانشین ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین افزود: با آغاز واکسیناسیون در استان  آرامش در جامعه ایجاد شده است و هر واکسینه عمومی با سرعت بیشتری انجام شود قطعا کمک بیشتری به مقابله با کرونا خواهد کرد.

حبیبی بیان کرد: خبرهای خوبی با تولید واکسن داخلی در اواخر اردیبهشت و اوایل خرداد منتشر خواهد شد و قطعا آرامش بیشتری را در سطح جامعه ایجاد خواهد کرد.

حبیبی با بیان اینکه محور واکسیناسیون در استان باید بر اساس فاز بندی سند ملی باشد، افزود: پایبندی به سند ملی، انحراف کمتری در پی دارد، ضمن اینکه تاکنون انحرافی در بحث واکسن در استان مشاهده نشده است.

وی گفت: باید طرح واکسیناسیون ۷۵ ساله‌ها نیز در استان شروع شود که هم موجب ایجاد آرامش در جامعه خواهد شد و هم باعث می شود افراد ۸۰ سال نیز ترغیب بیشتری برای واکسینه شدن داشته باشند.  

این مسئول افزود: تا به امروز واکسیناسیون کادر بهداشت و درمان استان تقریبا انجام شده و خوشبختانه عوارض خاص و نگران کننده ای در تزریق این واکسن ها در استان مشاهده نشده است.

وی گفت: راه اندازی ۲ پایگاه تزریق واکسن خودرویی لازم است که انجام شود و اطلاع رسانی صورت گیرد تا همشهریان در جریان باشند کسانی که امکان پیاده شدن از خودرو را ندارند داخل خودرو تزریق واکسن انجام شود.

 حبیبی بیان کرد: دستگاه‌های اداری از هرگونه مکاتبه با دانشگاه علوم پزشکی و حتی استانداری جهت تزریق واکسن خودداری کنند زیرا تزریق واکسن با سند ملی واکسیناسیون انجام می گیرد و مردم و گروه‌های هدف از طریق همین سند ملی در جریان واکسیناسیون قرار می‌گیرند.

وی افزود: از هفته آینده با حجم بالایی از کار در حوزه واکسیناسیون روبه رو خواهیم شد زیرا هم تعداد واکسن و هم گروه‌های هدف بیشتری را مشمول خواهد شد و جمعیت آماری بالا خواهد رفت.

این مسئول، طرح فراخوان بازنشستگان کادر بهداشت و درمان برای تزریق واکسن را بسیار خوب ارزیابی کرد و افزود: این افراد، آموزش های لازم را دیده و شناخت کافی بر منطقه دارند و مردم نیز به آنها بیشتر اعتماد می کنند و باید تزریق واکسن در هر شهرستان را به خود آن شهرستان واگذار کرد تا با مشکل خاصی روبه رو نشویم.

وی افزود: مدارس حتما باید با تمام امکانات و تجهیزات در اختیار کادر بهداشت و درمان قرار گیرند و برای هرپایگاه، یک نیروی پاکبان جهت انجام کارهای خدماتی اختصاص یابد و سالن های ورزشی به تناسب پراکندگی جمعیت با دستور فرمانداران هر شهرستان در اختیار کادر بهداشت و درمان قرار گیرد.

استان قزوین بهداشت و درمان جامعه خودرو ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر