کد خبر: 1074683 A

استاندار آذربایجان شرقی:

استاندار آذربایجان ‌شرقی از تصویب جذب فاینانس برای هفت طرح مهم استان در دولت خبر داد و از بانک‌های استان خواست تا برای جذب این اعتبارات همکاری بیشتری داشته باشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، محمدرضا پورمحمدی در جلسه بررسی عملکرد نظام بانکی استان، گفت: آزادراه تبریز- بازرگان، تبریز- شبستر و راه‌آهن خاوران به تبریز از جمله این طرح‌ها است.

وی با بیان این‌که بر اساس گزارش‌های ارائه شده، انجام امور بانکی در استان رو به بهبود است، ادامه داد: در شرایط تحریم و به تبع آن به وجود آمدن مشکلات اقتصادی، کارآفرینان، تولیدکنندگان و بانک‌ها تحت تاثیر قرار گرفتند.

وی با بیان این‌که تمامی واحدهای تولیدی به خاطر شرایط تحریم نیاز به نقدینگی بیشتری دارند، گفت: از طرف دیگر واحدهای تولیدی به دلیل مشکلات اقتصادی که به‌خاطر تحریم‌ها به وجود آمده بدهی خود را نمی‌توانند پرداخت کنند، با این وجود تعامل خوبی بین بانک‌ها و تولیدکنندگان استان وجود دارد.

پورمحمدی با بیان این‌که در شرایط کرونایی، بانک‌ها عملکرد بسیار خوبی داشتند، اظهار کرد: کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از کرونا توسط بانک‌ها به خوبی حمایت شدند، ولی انتظار بیشتری از بانک‌های استان در جهت حمایت از واحدهای تولیدی داریم، اگر واحدهای تولیدی ورشکسته شوند بانک‌ها نیز متضرر خواهند شد.

وی با اشاره به این‌که مردم بیشترین اعتماد را به بانک‌ها دارند، افزود: بیشتر دارایی مردم در نزد بانک‌ها است که حفظ این اعتماد و سرمایه اجتماعی بسیار مهم است.

وی هم‌چنین بر تمرکز حساب‌های شرکت‌ها و موسسات تولیدی و صنایع و معادن در داخل استان تاکید کرد و گفت: باید مشوق‌هایی از سوی بانک‌ها برای این شرکت‌ها در نظر گرفته شود تا منابع آن‌ها به استان هدایت شود.

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان هم در این جلسه گزارشی از عملکرد بانک‌های دولتی و نیمه‌دولتی استان در سال ۱۳۹۹ ارائه کرد و گفت: نسبت مصارف به منابع بانک‌های استان ۶۲ درصد است و استان آذربایجان شرقی از این نظر رتبه هفتم کشور را در اختیار دارد.

عادل غلامی افزود: در سال گذشته، منابع بانک‌های استان ۵۱ درصد، تسهیلات پرداختی ۴۹ درصد و مطالبات آن‌ها ۲۰ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

آذربایجان شرقی استان آذربایجان شرقی پورمحمدی دولت مشکلات اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر