کد خبر: 1074639 A

رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری، گفت: تاکنون ۲۲ هزار دوز واکسن در استان تزریق شده است.

به گزارش ایلنا، سید راشد جزایری گفت: علاوه‌ بر تزریق واکسن به عوامل بهداشت و درمان، سالمندان، جانبازان بالای ۵۰ درصد، پاکبانان و بیماران خاص، تزریق واکسن برای گروه‌های سنی بالای ۶۰ سال هم در استان در حال اجرا است.

جزایری افزود: تزریق واکسن کرونای ۶۵ درصد سهمیه گروه سنی بالای ۸۰ ساله‌های استان انجام شده و تزریق واکسن برای این گروه تا پایان هفته ادامه دارد و پس از آن گروه سنی ۷۵ تا ۸۰ سال فراخوان می‌شوند.

وی گفت: تاکنون در هیچ یک از استان‌های کشور سهمیه‌ای برای خبرنگاران اختصاص داده نشده است و چنانچه در سطح ملی تصمیم‌گیری شود، در همه استان‌ها همزمان این طرح اجرا می‌شود.

رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: کاهش شیوع در سطح بیماران سرپایی قابل توجه است و در سطح بیماران بستری هم این کاهش وجود دارد، اما تعداد مرگ و میر هنوز وارد روند نزولی نشده است.

جزایری افزود: این وضعیت شکننده است و باید تا می‌توان نسبت به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی دقت داشت و از برپایی دورهمی و تجمع دوری کرد.

از ابتدای شیوع کرونا تاکنون از ۱۱۹ هزار و ۱۲۳ مورد نمونه‌گیری انجام شده است که بر اساس آن ۴۲ هزار و ۱۰۴ نفر مبتلا به کرونا شناسایی شده است.

بهداشت و درمان جانبازان چهارمحال و بختیاری سالمندان مرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر