کد خبر: 1074610 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان خواف از رفع مشکل تامین آب ۷ روستای این شهرستان خبر داد.

سید حسن رضائیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: با توجه به بارش‌های رگباری در شهرستان خواف که بیش از ۲۰میلی متر بارش را به همراه داشت و در اثر جاری شدن سیل و روان آب در محل چشمه روستای خیر آباد این منبع از مدار خارج شد.

وی افزود: این چشمه در این روستا تنها منبع سطحی تامین آب روستاییان است که در اثر جاری شدن سیلاب دچار تخریب پنجاه درصدی و نفوذ گل و لای به درون حوضچه و لوله های خط انتقال شد.

مدیر آب و فاضلاب خواف ادامه داد: پس از وقوع بارندگی همکاران امور آبفای خواف در محل حاضر و با تلاش شبانه روزی نسبت به لایروبی چشمه و رفع گرفتگی لوله اقدام کرده و مشکل قطعی و افت فشار آب را برطرف کردند.

رضائیان اضافه کرد: در طی این بازه تامین آب از طریق استفاده از ذخیره مخزن و مدیریت مصرف صورت پذیرفت که پس از اتمام این عملیات و لایروبی افزایش دبی به مقدار ۳لیتر درثانیه به همراه داشته و با هزینه ۷۰۰میلیون ریال به پایان رسید.

مدیر امور آبفای شهرستان خواف همچنین افزود:  در ۶ روستای بخش سلامی نیز ۱۳۰۰متر توسعه شبکه و ۱۵۵۰متر اصلاح شبکه با هزینه بالغ بر ۵میلیارد و ۷۰۰میلیون ریال نیز به پایان رسیده و از هدر رفت آب جلوگیری شد.

این هفت روستا در بخش سلامی شهرستان خواف واقع شده که دارای بیش از ۱۰هزار نفر جمعیت می باشد.

آب و فاضلاب دبی سیل شبانه روزی خواف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر