کد خبر: 1074328 A

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی خبر داد:

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: 2 مرکز برای واکسیناسیون افراد بالای 75 سال علیه بیماری کرونا در اراک اختصاص یافت و از امروز (20 اردیبهشت ماه) همزمان با سراسر کشور تزریق واکسن برای این قشر سنی در استان کلید خورد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی علیمحمدی افزود: در شهر اراک سالن شهید ساکی واقع در خیابان دانشگاه بلوار کشاورز و سالن ورزشی یادگار امام واقع در کوی رضوی (گردو) واکسیناسیون گروه سنی 75 سال به بالا را انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: 12 هزار دوز واکسن برای این جامعه هدف  اختصاص داده شده و بر اساس آمارها حدود 23 هزار نفر از مردم استان در گروه سنی بالای 75 سال هستند که به 12 هزار دوز واکسن نیاز دارند و این احتمال وجود دارد، در یک دوره 10 روزه واکسن‌ها برای این جامعه هدف تزریق شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی اظهار داشت: به منظور جلوگیری از ایجاد ازدحام تنها افرادی که با آنان تلفنی تماس گرفته می‌شود، باید مراجعه کنند و مقرر شده که در روزهای دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه این هفته بیشتر مشمولان واکسن در این گروه سنی واکسینه شوند.

علیمحمدی تصریح کرد: در فرایند واکسیناسیون افرادی بالای 75 سال، بر اساس تماس تلفنی به جامعه هدف فراخوان داده می‌شود و این افراد می توانند به مراکز بهداشت شهر و شهرستان های استان مرکزی مراجعه کنند. 

واکسیناسیون کرونا افراد بالای 75 سال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر