کد خبر: 1074070 A

مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی استان:

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: ۱۳ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در زمین‌های زراعی و باغی قزوین تخریب شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، پرویز عبدی با اشاره به آزادسازی اراضی کشاورزی در قزوین گفت: 2 هکتار از زمین‌های زراعی و باغی باراجین و شفیع آباد قزوین که تغییر کاربری غیر مجاز داشتند آزاد سازی شد.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین ادامه داد: در پی آزادسازی این اراضی، ۱۳ مود ساخت و ساز غیرمجاز در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی تخریب شد.

 وی ابراز کرد: ساخت و سازهای انجام شده در اراضی یاد شده شامل فنس کشی، اتاقک و دیوارکشی بود که به شکل غیرمجاز و بدون اخذ مجوز از امور اراضی از سوی سودجویان ایجاد شده بود.

این مسئول افزود: هرگونه تغییر کاربری در اراضی کشاورزی به موجب قانون ممنوع است و متقاضیان پیش از هرگونه اقدام باید از شرایط لازم برای تغییر کاربری برخوردار بوده و درخواست خود را در این زمینه به مدیریت امور اراضی ارائه کنند.

عبدی گفت: اراضی کشاورزی در کشور ما محدود است و در راستای تامین امنیت غذایی باید از آن‌ها صیانت کرده و از خرد شدن و تغییر کاربری آن‌ها جلوگیری کنیم.

جهاد کشاورزی زمین ساخت و ساز سازمان جهاد کشاورزی استان کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر