کد خبر: 1074048 A

معاون ثبت احوال استان خبر داد:

معاون اداره‌کل ثبت احوال خراسان رضوی گفت: یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از جمعیت این استان هم‌اینک در نوبت صدور کارت هوشمند ملی قرار دارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، محمدرضا محسنی معاون فناوری اطلاعات و آمارهای جمعیتی اداره‌کل ثبت احوال خراسان‌ رضوی گفت: چهار میلیون و ۷۷۱ هزار نفر در استان خراسان رضوی واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی هستند.

او افزود: ۹۸.۵ درصد از شهروندان خراسانی واجد شرایط تاکنون اقدام لازم برای دریافت کارت هوشمند ملی را انجام داده‌اند.

معاون اداره‌کل ثبت احوال خراسان رضوی ادامه داد: تاکنون برای سه میلیون و ۴۷۰ هزار نفر در این استان کارت هوشمند ملی صادر شده است.

محسنی بیان کرد: شمار افرادی که تاکنون در خراسان رضوی کارت هوشمند ملی دریافت کرده‌اند معادل ۷۳.۸ درصد از کل جمعیت متقاضیان است.

او به طولانی شدن مدت انتظار شهروندان برای دریافت کارت هوشمند ملی اشاره و تصریح کرد: تاخیر در صدور کارت هوشمند ملی و طولانی شدن مدت انتظار برای دریافت آن، مربوط به وضعیت کشور و مشکلات موجود در زمینه تامین کارت خام است.

معاون اداره‌کل ثبت احوال خراسان رضوی تاکید کرد: گرچه شرکت‌های داخلی موفق به تولید کارت خام هوشمند ملی شده و در حال تولید و عرضه آن هستند، اما حجم این تولید وابسته به بودجه و هزینه‌ها است.

محسنی اظهار کرد: سازمان ثبت احوال ظرفیت صدور ۲.۵ میلیون قطعه کارت ملی هوشمند را در هر ماه دارد.

او افزود: صدور کارت ملی هوشمند از سوی سازمان ثبت احوال، در صورت تامین کارت خام با سرعت بیشتری انجام می‌شود.

بودجه خراسان رضوی مشهد کارت ملی هوشمند کارت هوشمند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر