کد خبر: 1073817 A

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری قزوین:

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، از تعویض مواد جاذب درایرهای جایگاه های سی ان جی سازمان تاکسیرانی با اعتباری افزون بر 300 میلیون تومان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، اسماعیل عرشیان با اعلام این خبر گفت: گازی که در جایگاه های سی ان جی برای سوختگیری تحویل خودروها می شود دارای مقداری رطوبت است که اگر این رطوبت جذب نشود، حالت اسیدی به خود می گیرد و موجب پوسیدگی مخازن گاز خودروها می شود، به همین دلیل، در ورودی جایگاه های سی ان جی دستگاه هایی به نام درایر تعبیه شده که رطوبت موجود در گاز را دفع کرده و گاز خشک را برای خودروها مهیا می کند.  

مدیر عامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین افزود: به منظور استانداردسازی و همچنین جذب رطوبت موجود در گاز سی ان جی، هر پنج سال مواد جاذب  درایرهای جایگاه های سی ان جی تعویض می شود تا گاز خشک تحویل خودروها شود که بر همین اساس، مواد جاذب تمام جایگاه های سی ان جی سازمان تاکسیرانی با صرف اعتباری افزون بر سه میلیارد ریال تعویض شد.

عرشیان تصریح کرد: خاصیت مواد جاذب این است که گاز پس از عبور از آن ها، رطوبت خود را از دست می دهد و به گاز خشک تبدیل می شود.

وی در خاتمه یادآور شد: سازمان تاکسیرانی دارای 8 جایگاه سی ان جی در سطح شهر است که روزانه در حدود 12 هزار خودرو در این جایگاه ها سوختگیری می کنند.

 

خودرو روابط عمومی شهرداری سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری گاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر