کد خبر: 1073730 A

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: در سال 99 مجموع حوادث حین کار 357 مورد گزارش شده که از این تعداد، 20 حادثه منجر به فوت، 37 حادثه منجر به قطع عضو و 25 حادثه نیز منجر به نقص عضو شده است. همچنین از مجموع حوادث حین کار در سال 99، بیشتر این تعداد حادثه به ترتیب در بخش صنعت و ساختمان رخ داده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدتقی آبایی هزاوه افزود: در بخش صنعت کارگاه‌های جدید الاحداث وضعیت ایمنی نسبتاً مناسبی دارند، اما صنایعی که دارای قدمت بالایی هستند، لازم است با ماشین آلات و تکنولوژی روز بهسازی شوند. در بخش ساختمان و به ویژه در استفاده از داربست‌ها نیز با استانداردها فاصله بسیاری داریم که بایستی در کشور از داربست‌های جدید استفاده شود.

وی ادامه داد: در صورت بروز حادثه در حین کار برای کارگران، کارفرمای مربوطه مکلف است ظرف حداکثر 72 ساعت (3 روز کاری) فرم حادثه را تکمیل و به تأمین اجتماعی ارسال کند. همچنین کارگران در ایام استراحت و استعلاجی از حقوق پرداختی از سوی صندوق تأمین اجتماعی برخوردار می شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی اظهار داشت: در صورت بروز حادثه منجر به فوت یا از کارافتادگی در حین کار، کارگر بیمه شده بدون توجه به  میزان سابقه بیمه پردازی، از حمایت کامل دریافتی مستمری برخوردار خواهد بود.

حوادث کارگری 357 حادثه حین کار صنعت و ساختمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر