کد خبر: 1073306 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

نماینده بوشهر در شورای عالی استان‌ها گفت: اگر مردم تشخیص بدهند که فرد کاندیدا شده فردی قابل و قوی نیست رغبت و اشتیاقی از خود برای رای دادن نشان نمی‌دهند. اما اگر فردی قوی باشد مردم هم به پای صندوق های رای می آیند و رای می دهند.

سید علی اکبر فاطمی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، اظهار داشت: مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری بستگی به تعداد نامزدهای انتخاباتی دارد که برخی به صورت مستقیم و برخی به صورت غیر مستقیم اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی ادامه داد: مردم منتظرند که یک گزینه کارامد تایید شود که از وی حمایت کنند. اما در حال حاضر بلاتکلیف هستند. به خصوص با فیلتر شورای نگهبان و با توجه به مصوبه جدیدی هم که برای نامزدها از جمله مدرک، سابقه و سن، پیشینه و ...  را به وجود آورده اند. شرایط را سخت تر کرده اند. چرا که در  گذشته این موضوعات وجود نداشت.

وی افزود: با توجه به مشکلات اقتصادی که وجود دارد باز هم مردم حاضر و آماده اند که به پای صندوق های رای بیایند و رئیس جمهور آینده شان را خود تعیین کنند. 

وی تاکید کرد: افزایش حضور حداکثری مردم به آن شعارهایی که توسط کاندیداها داده می‌شود بستگی دارد.

نماینده بوشهر در شورای عالی استان ها ادامه داد: اگر مردم تشخیص بدهند که فرد کاندیدا شده فردی قابل و قوی نیست رغبت و اشتیاقی از خود برای رای دادن نشان نمی‌دهند. اما اگر فردی قوی باشد مردم هم به پای صندوق های رای می آیند و رای می دهند. 

فاطمی عنوان کرد: مردم به پای صندوق های رای می آیند حالا تا چه اندازه  بتوانند  مشارکت داشته باشند بستگی به محدودیت های کرونایی در شهرها و روستاها دارد که این روزها به شدت دامنگیر همه شده است و این موضوع ممکن است در کاهش میزان مشارکت مردم در رای دادن تاثیر داشته باشد.

عضو شورای عالی استان ها اضافه کرد: حضور مردم می تواند برگ برنده ای در برابر تمام دشمنان داخلی و خارجی باشد. مخصوصا دشمنان خارجی منتظر این هستند که مردم ما کمتر در صحنه انتخابات حضور داشته باشند که بتوانند روی این موضوع مانور بدهند که مردم از نظام و انقلاب ناراضی هستند.

وی گفت: ولی اینگونه نیست مردم کشورمان بارها وفاداری شان را به نظام ثابت کرده اند به طور مثال با حضور با شکوه شان در تشییع جنازه شهید سردار سلیمانی ثابت کردند چقدر  از نظام حمایت می کنند. مردم شاید  گله و شکایتی کنند  منتهی وقتی که زمان حضورشان در تصمیمات و سرنوشت شان باشد پای صندوق های رای می آیند.

90 درصد مردم بوشهر در انتخابات شرکت می کنند

وی تصریح کرد: 90 درصد مردم استان بوشهر در انتخابات و در پای صندوق های رای حضور پیدا می کنند. مخصوصا که شوراها هم در کنارشان هستند و تعدادشان زیاد است و همین باعث می شود که مردم رغبت بیشتری برای رای دادن پیدا کنند.

وی ادامه داد: مردم با حضورشان در پای صندوق های رای می توانند ثابت کنند که در هر شرایطی آماده هستند و این پیام را به دنیا بدهند که با توجه به بدعهدی هایی که توسط ناقضان برجام بوده  و مقصر اصلی هستند رفتارشان  هیچ تاثیری در روند انتخاباتی کشورمان نمی گذارد. با توجه به اینکه بارها و بارها توسط آمریکا  نقض عهد شده  و ما باید با اتحاد و همدلی  بین مان آنها را شکست دهیم.

نماینده بوشهر در شورای عالی استان ها ادامه داد: اصلاح طلبان و اصولگرایان به اجماع می رسند.  تقریبا با نزدیک شدن به زمان ثبت نام انتخابات اصولگرایان و اصلاح طلبان متحد می شوند. منتهی خب اصلاح طلبان با توجه به سابقه 8 سال قبل و عدم کارایی اصلاحاتی که در کارنامه شان وجود داشته، تمایل به طیف اصولگرایان بیشتر است.

فاطمی عنوان کرد: مردم در انتخابات شوراها شرکت خواهند کرد  و شرکت شان هم حداکثری خواهد بود. خود افرادی هم که شرکت کرده اند برای شوراها، مسببان اصلی تشویق افراد و مردم برای حضور در انتخابات هستند.

وی افزود: در استان بوشهر 90 درصد نامزدهای انتخابات شوراها تایید صلاحیت شدند و تنها 2 درصد رد صلاحیت شدند و همین 2 درصد نیز احتمال دارد در تاییدیه آخر نمایندگان مجلس بررسی و تایید شوند. تعداد افراد کاندیدا در سطح شهرهای استان بوشهر زیاد هستند. به طور مثال در شهرستان دشتی تنها 6 نفر را رد صلاحیت کردند.  که رد شدن این 6 نفر تاثیر منفی در چهره انتخابات نمی گذارد و در کل استان بوشهر  تنها 28 نفر رد صلاحیت شدند.  

استان بوشهر انتخابات ریاست جمهوری شاخص نامزد انتخابات ریاست جمهوری انتخابات شوراها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر