کد خبر: 1073187 A

مدیرکل پزشکی قانونی خراسان رضوی خبر داد:

مدیرکل پزشکی قانونی خراسان رضوی گفت: بیشترین موارد وقوع نزاع بین شهروندان و زمان تشکیل و ثبت پرونده آن‌ها مربوط به گرم ترین روز‌های سال است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، آریا حجازی مدیرکل پزشکی قانونی خراسان رضوی گفت: براساس بررسی‌های آماری و مقایسه‌ای که صورت گرفته؛ بیشترین موارد وقوع زد و خورد بین شهروندان در خراسان رضوی مربوط به گرم ترین روز‌های سال و زمان تشکیل و ثبت پرونده آن‌ها در فصل تابستان است.

او در مجموع یک سوم از کل معاینات پزشکی قانونی را در خراسان رضوی مربوط به زد و خورد دانست و افزود: ۵۰ هزار و ۶۸۶ نفر ظرف یک سال گذشته در ارتباط با وقوع نزاع در این استان توسط پزشکی قانونی معاینه شده‌اند.

مدیرکل پزشکی قانونی خراسان رضوی ادامه داد: شمار معاینات پزشکی قانونی مرتبط با زد و خورد میان شهروندان خراسانی ظرف یک سال گذشته نسبت به سال قبل از آن دو هزار نفر بیشتر شده است.

حجازی بیان کرد: همچنین ۱۸ هزار و ۴۶۵ نفر از معاینات پزشکی قانونی خراسان رضوی ظرف یک سال مربوط به نزاع‌هایی است که زنان در آن دخیل بوده‌اند. بر این اساس حدود یک سوم معاینات مرتبط با زد و خورد میان شهروندان در خراسان رضوی بر روی زنان و دو سوم آن بر روی مردان صورت می‌گیرد.

حجازی بیان کرد: سالانه ۱۵۰ هزار شهروند برای اقدامات قانونی مرتبط با پرونده‌های قضایی، به پزشکی قانونی خراسان رضوی مراجعه می‌کنند.

خراسان رضوی زنان شهروند مردان مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر