کد خبر: 1072587 A

معاون میراث‌فرهنگی خراسان رضوی خبر داد:

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی از تصویب طرح مرمت اضطراری و حفاظتی بقعه امامزاده محمد‌عابد کاخک شهرستان گناباد خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، مرجان اکبری با اعلام این خبر افزود: طرح مرمت اضطراری و حفاظتی بقعه امامزاده محمدعابد کاخک شهرستان گناباد پس از بررسی و ارائه رهنمودهای لازم کارشناسی به مشاور، در جلسه شورای فنی اداره‌کل میراث‌فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی طرح و به تایید همه اعضای حاضر در جلسه رسید.

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی ادامه داد: طرح مرمت اضطراری در راستای تقویت پی و جلوگیری از تخریب اضلاع شرقی و غربی این بارگاه توسط مشاوران اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان و هیئت امنا بقعه تهیه شده است.

اکبری اظهار کرد: اقدامات اجرایی طرح با هماهنگی بین دو دستگاه و تامین اعتبار آن از سوی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان با نظارت مستمر کارشناسان حوزه حفظ و احیای بناهای تاریخی استان به‌زودی انجام خواهد شد.

بقعه امامزاده محمدعابد کاخک از آثار ارزشمند معماری صفوی استان خراسان رضوی است که به شماره ۳۸۵ و در تاریخ ۹/۱۱/۱۳۳۰ در فهرست آثار ملی آثار ملی به ثبت رسیده و همه ساله پذیرای تعداد زیادی از زائران و مشتاقان زیارت آن حضرت است.

اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گردشگری و صنایع دستی مرجان معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر