کد خبر: 1072577 A

مدیرکل بهزیستی استان:

مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: سال گذشته ۱۴ هزار و ۷۶۹ نوزاد در استان غربالگری شنوایی شدند که از این تعداد ۶۱ نوزاد مشکوک به اختلالات شنوایی بودند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، علیرضا وارثی با اشاره به غربالگری شنوایی نوزادان در استان گفت: سال گذشته ۱۴ هزار و ۷۶۹ نوزاد در استان غربالگری شنوایی شدند که از این تعداد ۶۱ نوزاد مشکوک به اختلالات شنوایی بوده و برای انجام اقدامات تشخیصی و درمانی به مراکز تخصصی ارجاع داده شدند.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین ادامه داد: کم شنوایی ازجمله شایع‌ترین نقایص مادرزادی در زمان تولد است که در صورت اجرا نشدن برنامه‌های غربالگری شنوایی ممکن است کم شنوایی تا ۲۴-۱۸ ماهگی پنهان بماند.

وی ابراز کرد: طرح غربالگری شنوایی نوزادان با هدف شناسایی بموقع و زود هنگام اختلالات شنوایی و ارائه خدمات لازم و مداخله به هنگام برای جلوگیری از عوارض کم شنوایی حداکثر تا سن یک ماهگی نوزاد صورت می‌گیرد.

وارثی گفت: استان قزوین با تهیه دستگاه‌های مدرن غربالگری و همکاری بسیار مناسب دانشگاه علوم پزشکی استان و با مشارکت بخش خصوصی مبادرت به اجرای برنامه غربالگری شنوایی در بیمارستان‌های کوثر و رازی در قزوین، تامین اجتماعی و شفا تاکستان و امیر المومنین بوئین زهرا کرده است.

استان قزوین بخش خصوصی بهزیستی بیمارستان نوزاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر