کد خبر: 1072574 A

مدیر شبکه بهداشت و درمان بردسکن اعلام کرد:

مدیر شبکه بهداشت و درمان بردسکن گفت: تاکنون بیش از۷۰۰ نفر از کادر پزشکی و بهداشت و سالمندان شهرستان بردسکن واکسن کرونا را تزریق کرده اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مهدی عاقلتر در کمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی ستاد کرونای شهرستان بردسکن گفت:  تاکنون چهار مرحله  واکسن کرونا وارد شهرستان بردسکن شده است و به لحاظ سهمیه ارسالی به شهرستان هیچ مشکلی نداریم.

وی با بیان اینکه شهرستان هزار و ۵۰۰ سالمند بالای ۸۰ سال دارد گفت: تاکنون  بیش از ۳۵۰ نفر از سالمندان بالای ۸۰ سال شهرستان واکسینه شده اند و مابقی سالمندان به مرور زمان واکسن کرونا به آنها تزریق خواهد شد. 

مدیر شبکه بهداشت و درمان بردسکن گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در شهرستان بردسکن تاکنون از ۸ هزار و ۷۰۰ نفر به صورت بستری و سرپایی تست گرفته شده است که تست ۲ هزار و ۸۰۰ نفر آنها مثبت بوده است که ازاین تعداد  هزار و ۱۵۰  نفر بیماران بستری بوده اند.

عاقلتر اظهار داشت: ۹۰ درصد بیماران مبتلا به کرونا بهبود یافته اند و ۱۰ درصد آنها  که ۹۰ درصد آنها بالای ۷۰ سال سن داشته اند  فوت کرده اند. در موج چهارم کرونا تعداد فوتی های بردسکن تنها ۴ نفر بوده اند و در حال حاضر ۷ نفر  بیمار حاد تنفسی و مبتلا به کرونا در بیمارستان بستری هستند  که از این تعداد تست ۴ نفر آنها مثبت است.

مجتبی شاکری فرماندار بردسکن نیز گفت: درپی تاکید مدیرکل امور امنیتی و انتظامی استانداری با توجه به قرار گرفتن بردسکن در مسیر راه های مواصلاتی چندین استان کشور و تردد مسافرانی از استان های جنوبی کشور و عزیمت به مرکز استان و شهرهای شمالی کشور  ضرورت دارد به منظور کنترل و پیشگیری از ویروس کرونا و شیوع ویروس هندی و آفریقایی تمامی ورودی های شهرستان  تحت کنترل قرار بگیرد و تیم هایی از حوزه بهداشت برای تست کرونا از مسافران استقرار پیدا کنند. 

وی از اصناف و بازاریان و احاد مردم خواست دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند تا بتوانیم  وضعیت شهرستان را به رنگ سفید برگردانیم.

شاکری اظهارداشت: در حوزه ادارات و بانک ها همه کارمندان موظف هستند دستورالعمل های بهداشتی را  رعایت کنند و مراجعه کنندگانی که  بدون ماسک باشند از ارائه خدمت به آنها پرهیز شود.

بیمارستان سالمندان شبکه بهداشت و درمان مسافران بهبود یافته
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر