کد خبر: 1072570 A

​مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان خبر داد:

​مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان گفت: در یک ماه نخست امسال صادرات کالا از مرز آستارا ۳۴ درصد رشد داشته است.

به گزارش ایلنا از آستارا، فریبرز مرادی گفت: در یک ماهه نخست امسال ۸۴ هزارو۷۵۳ تن کالا از مرز زمینی آستارا صادر شد که عمده صادرات میوه و تره بار و انواع کاشی است و این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۴ درصد رشد داشته است.

وی گفت : در طی این مدت ۸ هزارو ۱۴۱ تن کالا توسط ناوگان جاده ای از مرز زمینی آستارا وارد کشور شده است و نسبت به سال قبل ۹ درصد افزایش داشته است که عمده وارادات انواع تخته ، پنبه و نخ بوده است.

ترانزیت ۱۷ هزارو۶۷۳ تن کالا از مرزهای زمینی و دریایی  استان گیلان در یک ماه اول سال

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان گفت: در فروردین ماه امسال ۱۷ هزارو۶۷۳ تن کالا از استان گیلان ترانزیت شده است که از این مقدار ۱۲ هزارو۹۰۳ تن از مرز زمینی آستارا و ۴ هزارو۷۷۰ تن از مرز دریایی انزلی بوده است.

وی گفت: ۷ هزارو ۹۸۸ تن کالا از مرزهای استان به  صورت ترانزیت ورودی وارد شده است که نسبت به مشابه سال ۹۹ میزان ۴۶۴ درصد افزایش داشته است و عمده ترانزیت ورودی به این استان انواع تخته و آرد بوده است.

وی افزود: در بخش ترانزیت خروجی نیز ۹ هزارو ۶۸۵ تن کالا از مرز زمینی آستارا خارج شده است که عمده ترانزیت خروجی برنج و چای است.

مرادی  با بیان اینکه در فروردین ماه امسال  ۹ هزارو ۶۲۰ کامیون از مرز زمینی آستارا تردد داشته است افزود: از این تعداد  ۴ هزارو ۶۷۰ دستگاه کامیون با میانگین روزانه ۱۵۱ دستگاه از مرز آستارا وارد کشور شده است و تعداد ۴ هزارزو۹۵۰ دستگاه کامیون  با میانگین روزانه ۱۶۰ دستگاه از مرز آستارا از کشورخارج شده است که میانگین تردد روزانه کامیون در این مرز در یک ماه اول سال ۱۴۰۰ برابر ۳۱۱ دستگاه در روز بوده است.

مرادی گفت : در حال حاضر ۴ شرکت حمل و نقل بین المللی کالا و  شرکت حمل و نقل بین المللی مسافر و ۱۴۰ نمایندگی شرکت های حمل و نقل بین المللی کالا در استان گیلان مشغول انجام فعالیت هستند.​

برنج جاده راهداری و حمل و نقل جاده رشد میوه و تره بار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر