کد خبر: 1072523 A

معاون عمران روستایی استان قزوین خبر داد:

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین گفت: رانش زمین در روستای خوبکوه بحرانی است و جابجایی سکنه آن اضطراری است.

 به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین علی خانجیان با اعلام این خبر گفت: روستای خوبکوه به علت وقوع بارندگی‌های فروردین ماه سال گذشته با رانش شدید روبرو شد تا جایی که برخی از منازل این روستا را نیز مورد تخریب قرار داد.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با بیان اینکه این روستا در شیب ۴۵ درجه قرار داشته و تهدید جدی برای ساکنان آن نیز به شمار می‌رود، تصریح کرد: با تصمیم مدیریت بحران استان، قرار شد ساکنان این روستا در محل دیگری استقرار پیدا کنند و برای این منظور نقاطی نیز در نظر گرفته شد تا جایی که برای یکی از محل‌های مورد نظر طرح هادی هم پیش بینی شد که در نهایت مورد قبول اهالی روستا قرار نگرفت.

خانجیان بیان کرد: به همین منظور تیمی از پژوهشکده سوانح ایران در منطقه مستقر شده‌اند تا کار مطالعاتی، ژئوتکنیک و زمین شناسی منطقه را مورد ارزیابی قرار داده و نتیجه این تیم تحقیقاتی نیز تا یک ماه آینده به این نهاد ابلاغ خواهد شد که در صورت ابلاغ نهایی بلافاصله طرح هادی آن تهیه و به متقاضیان ارایه خواهد شد.

به گفته خانجانیان، جهت رفاه حال خانوارهای روستای خوبکوه، برای احداث واحدهای مسکونی آنان ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه و ۲۵۰ میلیون ریال نیز به صورت بلاعوض پرداخت خواهد شد.

روستای خوبکوه با ۱۹ خانوار در بخش رودبار الموت شرقی، حد فاصل روستاهای سفیدآب و کافرکش واقع شده است.

 

استان قزوین انقلاب اسلامی مدیریت بحران مسکن رانش زمین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر