کد خبر: 1072475 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان خبر داد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: ۸۵ درصد فوتی‌ها بالای ۶۵ سال سن دارند و اگر واکسیناسیون این رده سنی به پایان برسد، درصد فوتی‌ها کاهش چشم‎گیری خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، پیمان نامدار ضمن ابراز خرسندی از روند کنترل بیماری کرونا در پیک چهارم بیان کرد: در حال حاضر به لحاظ امکانات و ظرفیت‌های استان توانایی تزریق ۱۰۰ هزار واکسن را در روز داریم و هر زمان واکسن به میزان کافی به دستمان برسد، واکسیناسیون با سرعت انجام خواهد شد.

نامدار تصریح کرد: ۸۵ درصد فوتی‌ها بالای ۶۵ سال سن دارند و اگر واکسیناسیون این رده سنی به پایان برسد، درصد فوتی‌ها کاهش چشم‎گیری خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در مرحله جدید ۱۳ هزار واکسن به استان تخصیص داده شده است، خاطرنشان کرد: گروه‌های پرخطر با سرعت در حال واکسینه شدن هستند و امیدواریم این روند با ورود واکسن‌های جدید با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین با اشاره به اینکه در حال حاضر نزدیک ۲۵ الی ۲۶ هزار نفر در استان قزوین واکسن دریافت کرده‌اند، ادامه داد: متأسفانه برخی از رسانه‌ها درباره اثرگذاری برخی واکسن‌ها نظیر واکسن چینی «سینوفارم» و «آسترازنکا» گزارش غلط به جامعه دادند و مشکلاتی به وجود آوردند.

 

استان قزوین دانشگاه علوم پزشکی استان رسانه سالمندان واکسیناسیون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر