کد خبر: 1072471 A

مسئول واحد جذب اداره‌کل انتقال خون استان همدان گفت: نیاز این مرکز به گروه خونی O منفی با توجه به افزایش شمار بیماران، بیش از سایر گروه های خونی است.

به گزارش ایلنا از همدان، فاطمه یادگاری افزود: شمار بیماران بستری در بیمارستان ها نیازمند به گروه خونی O منفی رو به افزایش است و برهمین اساس دریافت این گروه خونی از اهداکنندگان برای درمان بیماران بیش از سایر گروه ها محسوس و مورد نیاز است.

وی اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون یک هزار و ۵۲۷ واحد خونی اهدای شده است که ۲۴ واحد مربوط به بانوان و مابقی متعلق به آقایان است.

مسئول واحد جذب اداره‌کل انتقال خون استان همدان اضافه کرد: همچنین در نوزدهمین روز ماه مبارک رمضان ۱۳۳ واحد و بیست و یکم رمضان ۱۶۵ واحد خون اهدا شد که تا حد قابل توجهی افزایش یافت.

یادگاری گفت: به منظور پیشگیری از ازدحام مراجعان به مراکز انتقال خون به ویژه در شب های لیلی قدر، با اهدا کنندگانی که سال گذشته در این شب ها مراجعه کرده بودند تماس حاصل شد تا اهدای خون خود را به دیگر زمان موکول کنند.

وی اضافه کرد: با این وجود شاهد افزایش شمار مراجعه کنندگان به مراکز انتقال خون بودیم که برای مدیریت اهداکنندگان، شمار پزشکان شیفت شب افزایش یافتند تا اهدای خون با شتاب بیشتری صورت گرفته و مردم معطل نشوند.

مسئول واحد جذب اداره‌کل انتقال خون استان همدان بیان کرد: همچنین بخشی از مراجعان به جای سالن انتظار به فضای باز هدایت شدند تا شاهد کاهش فاصله فیزیکی به علت ازدحام و شلوغی و در ادامه شیوع بیماری کرونا نباشیم.

 ۳۳ هزار و ۴۰۸ همدانی سال گذشته با وجود شیوع ویروس کرونا نسبت به اهدای خون اقدام کردند.

انتهای پیام/
استان همدان انتقال خون بیمارستان ویروس ماه مبارک رمضان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر