کد خبر: 1072250 A

سرپرست مرکز خون بند ناف استان بوشهر از کسب مقام هفتم در سطح کشور توسط دفتر سلول‌های بنیادی استان بوشهر خبر داد.

به گزارش ایلنا از بوشهر، علیرضا چمکوری -ظهر امروز چهارشنبه- با تبریک روز جهانی ماما عنوان کرد: دفتر بانک سلول‌های بنیادی خون بندناف رویان بوشهر از سال ۹۷ فعالیت خود را آغاز و با همکاری ماماها و پزشکان متخصص استان در زمینه جمع آوری نمونه‌های خون بندناف فعالیت داشته که در این مدت هم از لحاظ کمیت و هم کیفیت به دستاوردها و پیشرفت خوبی دست پیدا کرده است. 

این مسئول با اشاره به کسب مقام هفتم در سطح کشور توسط دفتر سلول‌های بنیادی بوشهر اظهار کرد: از لحاظ کمی دفتر بوشهر از هفده نمونه در ماه در سال ۱۳۹۷، به تعداد ۴۸ نمونه در ماه در پایان سال ۱۳۹۹ رسیده است و در سال جدید نیز با کمکی که توسط ماماهای عزیز و همراهانمان در گرفتن نمونه های اورژانسی و ذخیره سازی بندناف انجام شد توانستیم به رتبه خوبی در زمینه جمع آوری نمونه‌های با کیفیت در کشور برسیم. 

سرپرست مرکز خون بند ناف رویان بوشهر عنوان کرد: ماماها بعد از عقد قرارداد و مراحل ثبت نام خانوارها با هماهنگی مرکز در هر ساعت از شبانه روز به بیمارستان اعزام شده و در اتاق عمل بعد از انجام زایمان با وسایلی که در اختیار ایشان قرار داده شده خون بندناف را در کیسه استاندارد مربوطه نمونه گیری کرده و به دفتر بانک سلول‌های بنیادی خون بندناف انتقال می‌دهند. پس از سیر مراحل فنی به صورت هوایی به بانک سلول‌های بنیادی خون بندناف کشور جهت انجام آزمایشات لازم و ذخیره‌سازی سلول‌ها ارسال می‌شود.

چمکوری در پایان افزود: این عزیزان با این کار خدادوستانه در جمع آوری خون بندناف و مشاوره در زمینه فرهنگ سازی ذخیره خون بندناف نیز یاریگر مرکز هستند. 

استان بوشهر استاندارد خدمت رسانی به مردم زایمان سلول های بنیادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر