کد خبر: 1072117 A

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه خبر داد:

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه با اعلام اینکه به منظور توسعه گازرسانی و محرومیت‌زدایی از روستاها، ۲۱۹ روستا در استان کرمانشاه در سال ۹۹ گازدار شد، گفت: اکنون ۸۲درصد جمعیت روستایی استان کرمانشاه از گاز طبیعی بهره‌مند هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، سیروس شهبازی افزود: با گازرسانی به ۲۱۹ روستای استان در سال گذشته زمینه برخورداری ۹ هزار و ۳۷۴ خانوار روستایی از نعمت گاز طبیعی فراهم شد.

وی با بیان اینکه برنامه شرکت گاز استان کرمانشاه گازرسانی به تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار تا پایان سال ۱۴۰۰ است، گفت: به همین منظور برنامه‌ریزی لازم به منظور تحقق این امر صورت گرفته است.

وی گفت : اکنون یک هزار و ۶۸۰ روستا به تعداد ۱۱۰ هزار و ۱۵۴ خانوار معادل ۸۲ درصد در استان گازدار هستند.

وی بیان کرد : در استان کرمانشاه ۲ هزار و ۲۳۵ روستا قابلیت گازرسانی را دارند که از این تعداد، یک هزار و ۷۱۴ روستا بالای ۲۰ خانوار  هستند.

وی همچنین توضیح داد هم اکنون نیز گازرسانی به ۳۵۳ روستا به علاوه شهرهای نوسود و ریجاب و شبکه داخلی ازگله در استان کرمانشاه در دست اجرا است.

شهبازی گفت: در حال حاضر، در استان کرمانشاه ۹۹ درصد جمعیت شهری با گازرسانی به ۲۹ شهر از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

شهبازی ادامه داد: در حال حاضر ۶۲۴ هزار و ۴۵۱ مشترک در استان مصرف کننده گاز طبیعی هستند که ۵۰۶ هزار و ۴۷۰  اشتراک در بخش شهری به تعداد ۴۳۸ هزار و ۶۵۸  خانوار و ۱۱۷ هزار و ۹۸۱ مورد اشتراک در بخش روستایی به تعداد چهار هزار و ۴۰۸ خانوار  معادل ۹۹ درصد جمعیت شهری و ۸۲ درصد جمعیت روستایی گازدار هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه گفت: در سال ۹۹ تعداد ۲۹ هزار و ۸۶۱ مشترک جدید به مصرف کنندگان گاز طبیعی در استان اضافه شد.

شهبازی افزود: باتوجه به برنامه‌ریزی به عمل آمده و به منظور توسعه گازرسانی درسال ۹۹، تعداد ۲۹ هزار و ۸۶۱ مشترک جدید به مشترکان گاز استان اضافه شده که جهت تحقق این مهم، ۸۵۴ کیلومتر شبکه گذاری اجرا و نصب ۱۱ هزار و ۴۸۲ انشعاب در بخش شهری و روستایی انجام گرفته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه در ادامه گفت: در راستای گازرسانی به روستاها و افزایش نفوذ گازرسانی در استان در سال ۹۹، با اجرای ۸۵۴ کیلومتر شبکه گذاری، زمینه نصب ۸۴ هزار و ۷۳۳  انشعاب در استان شامل ۶۴ هزار و ۸۱۴ انشعاب در بخش روستایی و ۱۹ هزار و ۹۱۹ انشعاب در بخش شهری فراهم شد.

شهبازی ادامه داد: در مجموع، از ابتدای گازرسانی در استان تاکنون، مقدار ۱۰ هزار و ۴۷۳ کیلومتر شبکه گذاری انجام شده که زمینه برخورداری ۶۲۴ هزار و ۴۵۱ مشترک در استان از نعمت گاز طبیعی را فراهم آورده است.

گاز رسانی روستاهای کرمانشاه جمعیت روستایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر