کد خبر: 1071997 A

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان:

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان گفت: اجرا و تولید محتوا برای کودکان و نوجوانان نیازمند یادگیری فنون و مهارت های خاص خود است هر چند در ابتدای امر آسان به نظر می آید.

به گزارش ایلنا از همدان، حجت الاسلام محمدهادی نظیری عصر سه شنبه در دیدار با فعالان عصر کودک شهرستان کبودراهنگ با اشاره به جایگاه مفاهیم تربیت اسلامی بر ادبیات کودک اظهار کرد: پرورش نسل جدید یکی از اصولی است که پیشرفت کشور به آن وابسته است و سرمایه گذاری برای تعلیم و تربیت دینی کودکان جامعه بیانگر تمدن هر کشوری است.

وی با اشاره به بیانات ائمه معصومین علیه السلام در خصوص اهمیت تربیت کودکان خاطرنشان کرد: کودکان جایگاه ویژه ای در نزد پروردگار دارند و تکریم و شناخت اصول تربیتی کودک از ضروریات جامعه امروزی است.

حجت الاسلام نظیری، کودکان را پایه های شکل گیری تمدن اسلامی دانست و گفت: تشکیل قرارگاه ستادی و شناسایی نیروی انسانی مناسب در عرصه نیازهای کودک و تولید محتوای فاخر و متناسب با کودک از اولویت های بسیار مهم قرارگاه ستادی ما خواهد بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان اظهار داشت: برای موفقیت در این نوع فعالیت ها نیازمند دسترسی سریع به بانک اطلاعاتی در حوزه تربیت دینی قشر کودک و نوجوان هستیم.

حجت الاسلام نظیری، تشکیل کارگروه تخصصی کودک و نوجوان را یکی از ضروریات دانسته و یادآور شد: استعداد های مختلفی در کودک و نوجوان ایرانی وجود دارد که وظیفه فعالان این عرصه و نهادهای مرتبط شکوفایی آنهاست و با انجام کارهای تخصصی و حرفه ای، شناسایی ظرفیت ها و مستند سازی فعالیت ها این امر امکان پذیر است.

وی همچنین در نشست با نخبگان فرهنگی شهرستان کبودرآهنگ، با اشاره به اهمیت جایگاه این قشر در انجام فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی، شناسایی آنها در سطح استان و شهرستان و ارتباط مستمر با ایشان را یکی از ضروریات دانست که این امر با توجه به نقش بی بدیل این افراد در برنامه های مختلف به خوبی مشخص می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با بیان اینکه تلاش نخبگان فرهنگی در مردمی بودن کارها و احصا ظرفیت‌ها در انجام فعالیت‌های فرهنگی،اجتماعی،مذهبی و سیاسی مورد انتظار است افزود: تحقق این امر با برنامه ریزی مدون توسط این قشر محقق می شود.

تبلیغات اسلامی استان کودکان کودکان و نوجوانان نیروی انسانی همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر