کد خبر: 1071764 A

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام گفت: ۱۸ نقطه پرخطر از جاده‌های استان در سالجاری به منظور ایمن سازی و کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای اصلاح می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا رضایی با بیان اینکه امیدواریم با تخصیص اعتبارات به موقع در سال جاری این نقاط حادثه‌خیز اصلاح شود افزود: در سال جاری علاوه بر اقدامات نگهداری راه‌های استان، عملیات لکه گیری آسفالت، خط کشی راه ها، نصب تابلو، بهسازی و اجرای ماسه آسفالت مقاطع از بین رفته رویه راه‌ها به طول ۱۰۰ کیلومتر نیز در دستور کار این اداره کل است.

وی تصریح کرد: همچنین به منظور نگهداری پل‌ها و ابنیه فنی، عملیات تنقیه ۴۰۰ دستگاه پل و تنظیم بستر و لایه روبی بیش از ۵۰ دستگاه پل بزرگ نیز در اولویت برنامه کاری قرار دارد.

رضایی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۲۷۳ کیلومتر از راه‌های استان روکش آسفالت و لایه حفاظتی شد افزود: از این میزان روکش آسفالت، ۵۲ کیلومتر مربوط به راه‌های روستایی ایلام است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام افزود: همچنین در سال گذشته بیش از ۴۵۰ کیلومتر لکه گیری و چاله پرکنی در استان انجام شد و ۳۴۰ هزار تن آسفالت جهت انجام این عملیات مصرف شده است.

به گفته رضایی،  سال گذشته ۲ هزار و ۶۰۰ کیلومتر از راه‌های استان خط کشی شده است.

استان ۲۰ هزار کیلومتر مربعی ایلام در غرب کشور و همسایگی عراق دارای ۱۴۵ کیلومتر بزرگراه، ۶۷۰ کیلومتر راه اصلی، ۸۹۱ کیلومتر راه فرعی و یک هزار و ۶۴۸ کیلومتر راه روستایی است.

جاده جاده های استان راهداری و حمل و نقل جاده ایلام تلفات جاده ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر