کد خبر: 1071621 A

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرخمیر گفت: تزریق واکسیناسیون گروه های سنی بالای 80 سال و دیگر گروه های هدف از طرف خانواده ها جدی گرفته شود.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، احمد چنگائی با اشاره به اینکه در شهرستان بندرخمیر و هرمزگان نیز از هفتم اردیبهشت همزمان با سراسر کشور واکسیناسیون سالمندان بالای هشتاد سال آغاز شده است، اظهار کرد: با توجه به سوش های جهش یافته مختلف ویروس کرونا (هندی، آفریقایی و...) در برخی مناطق دنیا در حال انتشار هست دور از ذهن نیست که کشور نیز درگیر این سوش های جهش یافته شود.

وی با اشاره به انجام واکسیناسیون گروه های سنی سالخورده در بندرخمیر، افزود: در این مرحله سالمندان بالای 80 سال در اولویت تزریق واکسن قرار دارند که مراقبان سلامت با برقراری تماس با خانواده این افراد تزریق واکسن در محل مشخص برای این گروه های سنی به انجام می رسد.

چنگایی از خانواده ها خواست؛ با توجه به اینکه تزریق واکسیناسیون این گروه سنی و دیگر گروه های هدف در مرحله بعد انجام خواهد شد، جهت حفظ سلامتی آنان حتما واکسینه شدن را جدی بگیرند.

وی با بیان اینکه نیروهای مجموعه بهداشت و درمان شهرستان در آمادگی می باشند تا در مراحل بعد، گروه های هدفی که از سوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اعلام می گردد واکسینه شوند، تصریح کرد: به محض ابلاغ و تعیین گروه های هدف جهت واکسینه شدن، در اولویت واکسیناسیون عمومی علیه بیماری کرونا قرار خواهند گرفت تا بخشی از دغدغه ها و مشکلات و پیشگیری ها در شیوع بیماری کرونا کاسته شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرخمیر اظهار کرد: از نظر آماری هنوز در سیر فزاینده پیک چهارم قرار داریم و پیش بینی ما این است که در ۱۰ روز آینده تغییر چشمگیری در شاخص ها نداشته باشیم؛ عاجزانه از شهروندان می خواهیم همچنان باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده و شیوه نامه های بهداشتی در اولویت توجه مردم قرار گرفته شود.

خانواده شاخص شبکه بهداشت و درمان واکسیناسیون ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر