کد خبر: 1071589 A

مدیر تعاون روستایی هرمزگان گفت: بیش از 40 هزار تن پیاز در 9 مرکز خرید شهرستان های میناب، رودان و بندرعباس توسط تعاون روستایی هرمزگان به صورت تضمینی خریداری شد.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، سیروس اسدپور در کمیته بازرگانی این مدیریت اظهار کرد: در راستای ابلاغیه وزیر جهادکشاورزی با هدف حمایت از کشاورزان و تنظیم بازار پیاز، با همت شبانه روزی عوامل خرید تضمینی این محصول، شبکه تعاون روستایی هرمزگان، بیش از 40 هزار تن پیاز از کشاورزان استان خریداری کرده است.

اسدپور افزود: از ابتدای خرید تاکنون  41 هزار و 400 تن محصول پیاز به ارزش 246 میلیارد 744 میلیون ریال در شهرستان های میناب و رودان بندرعباس از کشاورزان خریداری شده است.

وی قیمت خرید تضمینی به ازای هر کیلوگرم پیاز را پنج هزار ۹۶۰ ریال اعلام کرد و گفت: بیش از 26 هزار تن از پیازهای خریداری شده در سامانه ساترا مربوط به خرید و فروش محصولات کشاورزی تعاون روستایی ثبت شده و امید است اولین مرحله پرداختی بهای پیازکاران در هفته آتی صورت پذیرد.

مدیر تعاون روستایی هرمزگان، از حمل و بارگیری بیش از 12 هزار و 300 تن پیاز های خریداری شده به خارج از استان و برخی شهرستان های استان خبر داد و گفت: از این میزان محصول خریداری شده 4 هزار و 900 تن از طریق تفاهم نامه به نهادهای حمایتی و 7 هزار و 400 تن نیز در قالب فراخوان به خریداران خارج از استان تحویل شد.

خرید تضمینی پیاز از 19 اسفندماه اغاز شده و تا ۱۵ اردیبهشت ماه سال جاری ادامه دارد.

تنظیم بازار خرید و فروش شبانه روزی فراخوان هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر