کد خبر: 1071575 A

مدیر کل بهزیستی استان قزوین خبر داد:

مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: مددجویان تحت پوشش بهزیستی با ارائه مدرک فنی و حرفه‌ای می‌توانند از دریافت مبلغ ۵۰ میلیون تومان وام خود اشتغالی با کارمزد ۴ درصد بهره‌مند شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، علیرضا وارثی با اشاره به پرداخت تسهیلات به مددجویان بهزیستی گفت: مددجویان تحت پوشش بهزیستی با ارائه مدرک فنی و حرفه‌ای می‌توانند از دریافت مبلغ ۵۰ میلیون تومان وام خود اشتغالی با کارمزد ۴ درصد بهره‌مند شوند.

مدیر کل بهزیستی استان قزوین ادامه داد: سال گذشته فرصت اشتغال از طریق پرداخت تسهیلات قرض الحسنه خوداشتغالی و مشاغل خانگی از محل اعتبارات بند "ب" تبصره ۱۶ قانون بودجه به میزان ۲۵۴ میلیارد ریال برای ۵۰۰ مددجو از طریق بانک‌های عامل استان با جذب ۱۰۰ درصدی ایجاد شد.

وی ابراز کرد: تعهد ابلاغ شده بهزیستی استان قزوین درخصوص ایجاد شغل برای مددجویان این نهاد در سال گذشته ۷۱۰ شغل بود که این اداره کل بیش از سقف تعیین شده برای معلولان جویای کار، اشتغال ایجاد کرده است.

وارثی گفت: همچنین سال گذشته ۱۰ میلیارد و ۳۶۰ میلیون ریال برای توانمند سازی و اشتغال جامعه هدف در قالب بیمه یارانه ارتقای کارایی برای ۹۶ نفر از افراد دارای معلولیت ۳۰ تا ۵۰ درصد حداقل حقوق و دستمزد کارگر مشمول قانون کار پرداخت شده است.

استان قزوین بهزیستی پوشش جامعه فنی و حرفه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر