کد خبر: 1071545 A

مدیر جهاد کشاورزی خبر داد:

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر گفت: خشکسالی و کاهش منابع آبی منجر به کاهش علوفه و فروش دام‌های مولد در کاشمر شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد شجعی مدیر جهاد کشاورزی کاشمر از فروش دام مولد در کاشمر به دلیل خشکسالی و کاهش علوفه خبر داد و گفت: در حال حاضر کشور در شرایط خشکسالی بسیار شدید قرار گرفته است به طوری که یکی از خشک ترین سال‌های زراعی را تجربه می‌کنیم.

او افزود:کاهش منابع آبی منجر به کاهش علوفه، فروش دام مولد، افزایش تنش‌های اجتماعی بر سر آب و مرتع، عرضه دام به بازار و افت قیمت و ... خواهد شد

 مدیر جهاد کشاورزی کاشمر ادامه داد:جهت هماهنگی پیرامون مدیریت تأمین علوفه مورد نیاز دامداران شهرستان از کلیه دستگاه‌هایی که در این امر به نحوی دخیل هستند درخواست دارم راهکار‌های قابل اجرا‌ی خود را در رابطه با حل معضل تأمین علوفه دام ارائه دهند.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر برگزاری کلاس‌های آموزشی با محوریت کشت گیاهان علوفه‌ای، استفاده از ظرفیت تعاونی‌ها و تشکل‌های کشاورزی برای خرید علوفه از دیگر شهرستان ها، تأمین بذر مورد نیاز برای کشت مزارع الگویی علوفهو گیاهان کم آب طلب، بهره برداری از بقایای گیاهی مانند طالبی و انگور، کاشت مخلوط علوفه در باغات جدیدالاحداث و استفاده از ظرفیت خارشتر کاشت شده در سال گذشته و نیز خارشتر موجود در اراضی زراعی را از راهکار‌های برون رفت از شرایط خشکسالی و کمبود علوفه امسال عنوان کرد.

استفاده از ظرفیت جهاد کشاورزی خشکسالی کشاورزی علوفه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر