کد خبر: 1071532 A

معاون کمیته امداد استان خبر داد:

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان قزوین گفت: مشارکت مردمی در پویش "ایران همدل" شش و نیم میلیارد تومان بوده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، فرزاد فرهادی با اعلام این خبر گفت: همزمان با شروع ماه رمضان، مرحله سوم پویش ایران همدل با هدف کمک و یاری رسانی به نیازمندان و آسیب دیدگان از ناحیه بیماری کرونا در سطح کشور و از جمله در استان قزوین آغاز شد که مجموع مشارکت مردم نیکوکار استان قزوین در نیمه نخست این ماه مبارک شش و نیم میلیارد تومان بوده است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان افزود: در طرح ایران همدل کمک‌های نقدی و غیر نقدی اقشار مختلف مردم جمع آوری می‌شود و این کمک‌ها بر اساس نیت خیران به صورت غذای گرم، سبد کالا و افطاری ساده در اختیار نیازمندان قرار گیرد.

فرهادی افزود: در نیمه نخست ماه مبارک رمضان ۱۰۰ آشپزخانه در سطح استان فعال شده و تاکنون بیش از ۵۰ هزار پرس غذای طبخ و توزیع شده است.

وی بیان کرد: در این مدت با کمک اقشار مختلف مردم نیکوکار ۱۵ هزار و ۲۹۳ افطاری ساده تهیه و میان نیازمندان و محرومان در نقاط مختلف شهری و روستایی توزیع شده است.

فرهادی عنوان کرد: همچنین در این مدت ۱۴ هزار و ۴۷۰ بسته سبد کالا، شامل اقلام مورد نیاز خانواده‌ها تهیه و توزیع شده است.

وی تصریح کرد: بیشترین غذای گرم طبخ و توزیع شده در شهرستان آبیک با بیش از ۱۴ هزار پرس، بیشترین افطاری ساده نیز با بیش از ۱۰ هزار عدد در تاکستان و بیشترین سبد کالای توزیع شده با رقم دو هزار و ۳۲۷ بسته در شهرستان البرز بوده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان قزوین با اشاره به اجرای طرح ایران همدل اظهارکرد: در طرح ایران همدل دفاتر کمیته امداد و دفاتر مراکز نیکوکاری برای دریافت کمک‌های مردمی میزبان نیکوکاران هستند.

 

استان قزوین ایران کمیته امداد مشارکت مردمی مشارکت های مردمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر