کد خبر: 1071490 A

معاون علوم پزشکی مشهد خبر داد:

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: روند ابتلای به کرونا در خراسان رضوی همچنان صعودی است، اما این افزایش نسبت به فروردین ماه با سرعت کمتری پیش می‌رود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، مهدی قلیان با بیان اینکه در موج چهارم در خراسان رضوی هنوز به اوج نرسیده‌ایم و دوره اوج را پشت سرنگذاشته ایم گفت: هم اکنون هزار و ۴۱۱ نفر در شهر‌های مختلف خراسان رضوی بستری هستند و از این تعداد ۳۳۶ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه به سر می‌برند.

وی افزود: در شهر‌های خراسان رضوی هم روند ابتلا در گناباد، نیشابور و تربت جام کاهشی و در تربت حیدریه، سبزوار و مشهد افزایشی بوده است و با توجه به این که بیشترین تعداد شهر‌های خراسان رضوی زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد است این روند افزایشی ادامه دارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به آغاز واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال هم ادامه داد: تا کنون حدود ۱۰ تا ۱۲ درصد این گروه واکسن را دریافت کرده اند.

قلیان بیان کرد: همچنین بیش از ۸۰ درصد کادر بهداشت و درمان نیز واکسینه شده‌اند و تا زمانی که ۷۰ درصد جمعیت واکسینه نشوند رعایت پروتکل‌ها همچنان باید انجام شود و تزریق واکسن جنبه محافظتی از شدت بیماری دارد. تب و لرز و حالت تهوع نیز از علایم شایع واکسن است، اما حالت سخت و پیش رونده در افراد واکسن زده تا این لحظه گزارش نشده است.

خراسان رضوی دانشگاه علوم پزشکی علوم پزشکی مشهد معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر