کد خبر: 1071483 A

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان خبرداد:

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان، گفت: قشر کارگر از ابتدای انقلاب و قبل از جنگ در خط مقدم انقلاب و گوش به فرمان امام راحل بودند و استان زنجان 212 شهید از قشر کارگری تقدیم انقلاب کرده است.

به گزارش ایلنا ا ز زنجان، علی کاظمی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان در جمع خبرنگاران با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام به ویژه شهدای فرهنگی استان، گفت: استان زنجان 49 شهید فرهنگی دارد که در عملیات‌های مختلف دوران دفاع مقدس به شهادت رسیده‌اند، که از این تعداد شهید فرهنگی 5 نفر نیز جزو شهدای نهضت سوادآموزی محسوب می‌شوند.

کاظمی با بیان اینکه شهید مرتضی مطهری یکی از شهدای الگو برای نسل جوان به شمار می‌رود، افزود: فرهنگیان با آشنا کردن دانش‌آموزان با شهدا و تربیت نسلی شهیدپرور به ویژه شهید مطهری، آثار و اندیشه‌های این شهید والامقام، گام مهمی در راستای ترویج فرهنگ و ایثار و شهادت در جامعه برمی‌دارند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با اشاره به اینکه همه ما مدیون فرهنگیان عزیز هستیم، تصریح کرد: معلمان همواره در سنگر علم و دانش تلاش می‌کنند و شهدای فرهنگی نیز با نثار جان عزیزشان نام خود را جاودانه کردند.

وی با بیان اینکه زندگی‌نامه شهدای فرهنگی استان در قالب کتاب به چاپ رسیده است، افزود: کتاب مردان آفتاب در سال 1387 توسط بنیاد استان منتشر شده که روایتگر زندگی‌نامه شهدای فرهنگی استان و در 389 صفحه به چاپ رسیده است.

کاظمی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تبریک روز کار و کارگر تصریح کرد:‌ قشر کارگر از ابتدای انقلاب و قبل از جنگ در خط مقدم انقلاب و گوش به فرمان امام راحل بودند و استان زنجان 212 شهید از قشر کارگری تقدیم انقلاب کرده است.

وی با اشاره به نقش کارگران در تحقق منویات رهبری به ویژه شعال سال«تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» اضافه کرد: کارگران زحمت‌کش کشور در خط مقدم تحقق شعار سال، پیشرفت کشور و رونق تولید قرار دارند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان/ شهید فرهنگی/انقل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر