کد خبر: 1071425 A

حمزه ای خبر داد:

مدیر کل دفتر انتخابات و تقسیمات سیاسی استانداری قزوین گفت: از ۹۶۴ نفر تعداد داوطلبان قطعی شوراهای اسلامی شهرها در استان، صلاحیت ۱۳۱ نفر در هیات های اجرایی استان تایید شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، اسدالله حمزه‌ای با اعلام این خبر گفت: از ۹۶۴ نفر تعداد داوطلبان قطعی شوراهای اسلامی شهرها در استان، صلاحیت ۱۳۱ نفر در هیات های اجرایی استان و ۷۵ نفر در هیات نظارت شهرستان ها رد شده است.

مدیر کل دفتر انتخابات و تقسیمات سیاسی استانداری قزوین افزود: هیات نظارت استان اجازه دارد بررسی لازم را در این زمینه انجام داده و نتیجه نهایی تایید صلاحیت ها را ۲۱ اردیبهشت ماه به دفتر امور سیاسی استانداری اعلام کند تا این دفتر، نتایج را ۲۲ اردیبهشت ماه به فرمانداری ها اعلام نماید.

حمزه‌ای گفت: نتایج اعلام شده در این تاریخ قطعی است و دیگر اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.

این مسئول بیان کرد: تاکنون ۲۱ ثبت نام کننده، انصراف خود را از حضور در عرصه انتخابات اعلام کرده اند.

وی افزود: ۱۳ درصد داوطلبان در هیات های اجرایی و ۹ درصد در هیات های نظارت رد صلاحیت و به عبارت دیگر، ۸۷ درصد داوطلبان در هیات های اجرایی و ۹۱ درصد در هیات های نظارت استان تایید صلاحیت شده اند.

در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر استان قزوین ۹۶۴ داوطلب در ۲۸ شهر استان به رقابت خواهند پرداخت که ۸۶ درصد داوطلبان مرد و ۱۴ درصد آنها زن هستند.

استان قزوین دارای ۶۷۹ روستای واجد شرایط برگزاری انتخابات شوراهای روستایی است که در این دوره چهار هزار و ۶۳۳ نفر داوطلب ثبت نام کرده‌اند.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به همراه ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خرداد ماه امسال برگزار خواهد شد.

استان قزوین انتخابات انتخابات ریاست جمهوری انتخابات شوراهای اسلامی شهر شوراهای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر